درپی افزایش قیمت انرژی

زنگ خطر تعطیلی کارخانه های انگلیس به صدا درآمد

زنگ خطر تعطیلی کارخانه های انگلیس به صدا درآمد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز اغلب تولیدکنندگان انرژی بر انگلیس شامل تولیدکنندگان فولاد، شیشه، سرامیک و کاغذ به دولت اخطار دادند اگر درباره افزایش قیمتهای عمده فروشی گاز کاری نکند، امکان دارد ناچار شوند تولید را تعطیل کنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قیمت عمده فروشی گاز سال جاری در اروپا ۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده که تا حدودی به علت ذخایر اندک و تقاضای قوی از جانب آسیا بوده و صنایع انرژی بر را تحت فشار قرار داده است.

مدیران صنایع روز جمعه مذاکراتی با کواسی کوارتنگ، وزیر بازرگانی انگلیس داشتند اما اعلام نمودند این مذاکرات بدون راهکارهای فوری به پایان رسید.

گارث استیس، مدیرکل شرکت فولادی UK Steel به شبکه ITV News اظهار داشت: اگر دولت اقدامی صورت ندهد، در آن صورت اساسا بخش فولاد در زمانهای خاصی از روز شاهد توقف بیشتر و بیشتر تولید می شود و این توقفها طولانی تر خواهد شد.

اندرو لارج، مدیرکل کنفدراسیون صنایع کاغذ هم به این شبکه اظهار داشت: مجبور شدن کارخانه ها به توقف تولید به علت افزایش هزینه های انرژی را منتفی نمی داند.

دیوید دالتون از انجمن تولیدکنندگان شیشه انگلیس اعلام نمود برخی از شرکتها چند روز بیشتر تا تعطیلی تولید فاصله ندارند.

وزارت بازرگانی انگلیس بعد از دیدار روز جمعه کوارتنگ با سران صنعت اظهار داشت: وی مصمم است آینده رقابتی برای صنایع انرژی بر انگلیس تأمین کند و قول داده است در ایام آینده به همکاری نزدیک با شرکتها به منظور درک بیشتر و کمک به خنثی کردن نتایج هر گونه افزایش هزینه ها روی کسب و کارها ادامه دهد.

با این حال برخی از نمایندگان عضو حزب محافظه کار حاکم در انگلیس می خواهند اقدامات بیشتری برای صنایع انرژی بر صورت گیرد. اندرو بریجن به شبکه بی بی سی اظهار داشت: مایل هستم حمایت دولتی بیشتری را برای این صنایع در کوتاه مدت ببینم تا مطمئن شوم که ما آنها را از انگلیس از دست نمی دهیم و مانع سرمایه گذاری بیشتر نمی شویم. تصور می کنم صنایع مایل باشند قیمتی که برای گاز پرداخت می کنند، سقف داشته باشد.

اقتصاد انگلیس هم اکنون با بحران زنجیره تأمین دست و پنجه نرم می کند.

بر اساس گزارش رویترز، کمبود نیروی کار در پسا بریگزیت با محدودیتهای جهانی ناشی از پاندمی کووید ۱۹ تشدید شده و زنجیره تأمین همه چیز از سوخت گرفته تا گوشت خوک و مرغ و بطری آب را مختل کرده و روند احیای اقتصادی از پاندمی را به خطر انداخته است.
1400/07/19
10:36:54
5.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز