بایدن:

انتظار نداشتم عربستان یا روسیه جواب دهند

انتظار نداشتم عربستان یا روسیه جواب دهند خبرگزاری نفت و گاز: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی اعلام نمود کشورهای اوپک پلاس تولید نفت را به حد کافی برای تامین نیاز آمریکا افزایش نخواهند داد و زمینه را جهت بررسی گزینه های مختلف به وجود آورده اند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این اظهارات جو بایدن در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از ذخایر راهبردی بعد از امتناع اوپک پلاس از پذیرش درخواست آمریکا برای افزایش بیشتر تولید و تصویب افزایش تولید ماهانه تدریجی به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز عنوان شد.

رییس جمهور آمریکا روز شنبه در کاخ سفید به خبرنگاران اظهار داشت: در وهله نخست انتظار نداشتم که اوپک جواب دهد، که روسیه یا عربستان سعودی جواب دهند. آنها نفت بیشتری تولید می کنند اما اینکه نفت کافی تولید کنند، موضوع دیگری است.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا روز جمعه گفته بود بایدن درحال بررسی گزینه برداشت از ذخایر نفت راهبردی برای پایین بردن قیمتهای بنزین است. وی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار داشته بود: ذخایر نفت راهبردی مطمئنا یک گزینه مطرح است. بایدن درباره برداشت از ذخایر که در مخازن زیرزمینی در تگزاس و لوییزیانا نگهداری می شوند، می تواند هر گونه تصمیمی بگیرد.

گرانهولم اظهار داشت: اداره اطلاعات انرژی پیش بینی کرده است که قیمت بنزین در دسامبر به سه دلار و پنج سنت در هر گالن کاهش می یابد که احیانا قیمتی نیست که برداشت از ذخایر راهبردی را ایجاب کند. اما این پیش بینیها ممکنست تغییر کند.

بایدن درباب برداشت از ذخایر راهبردی از پاسخ مستقیم طفره رفت و اظهار نمود: مذاکرات بین المللی در این خصوص ادامه دارد. وی اظهار داشت: ابزارهای دیگری وجود دارند که باید سبک و سنگین نماییم و کشورهای دیگری هستند که باید با آنها مذاکره نماییم. من در یک زمان مناسب دیگر در این زمینه صحبت می نماییم، اینکه ما می توانیم انرژی بیشتری در خط لوله دریافت نماییم.

همزمان با احیای اقتصادی از پاندمی که قیمتهای نفت و بنزین را بالاتر برده است، بایدن با فشار برای مهار افزایش قیمتهای انرژی روبروست. طبق اعلام انجمن خودروی آمریکا، میانگین ملی قیمت هر گالن بنزین معمولی در آمریکا تا روز پنج شنبه به سه دلار و ۴۲ سنت رسید که بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۴ بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بااینکه افزایش قیمت بنزین در پمپ بنزینها یک ریسک سیاسی برای هر رئیس جمهوری در آمریکا به وجود می آورد اما بایدن دلیل بیشتری برای نگران بودن دارد برای اینکه هزینه های بالای انرژی و رشد تورم، تلاشهای وی برای خارج کردن اقتصاد از شوک کووید ۱۹ و برنامه اش برای هزینه اجتماعی و مالیاتهای بالاتر برای ثروتمندان را تهدید می کند.

منبع:

1400/08/16
13:18:47
5.0 / 5
342
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز