شرط شمخانی برای تغییر روش ارتباط با آمریکا در وین

شرط شمخانی برای تغییر روش ارتباط با آمریکا در وین به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دبیر شورایعالی امنیت ملی اظهار داشت: روش ارتباطی با آمریکا تنها زمانی با روش های دیگر جایگزین می شود که توافق خوب در دسترس باشد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی شمخانی در توییتی نوشت: تا کنون ارتباط با هیئت آمریکایی حاضر در وین با مبادله نوشتار غیر رسمی انجام شده و نیازی به بیشتر از این هم نبوده و نخواهد بود. این روش ارتباطی تنها زمانی با روش های دیگر جایگزین می گردد که توافق خوب در دسترس باشد.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان روز دوشنبه اظهار داشت: امروز در نقطه ای قرار داریم که باید نتیجه کار کمیته های سه گانه را در یک تعامل سیاسی با همه طرف ها مورد توجه قرار دهیم و تصمیم بگیریم که چه چیزی در مقابل چه چیزی اتفاق می افتاد. در عین حال طرف آمریکایی از طرق مختلف پیام هایی را به ما می دهد که خواستار سطحی از مذاکرات مستقیم با ایران است. مذاکرات ما با ۱+۴ به صورت مستقیم است و مذاکرات با آمریکا از راه non paper و آقای مورا و یکی دو کشور عضو برجام در وین است. ازاین رو این که گاها در بعضی از کانال های مجازی منتشر می شود که ایرانیان درحال مذاکره مستقیم با آمریکا هستند، حقیقت ندارد اما در عین حال اگر در روند مذاکرات به مرحله ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه اش این باشد که سطحی از گفت وگوها را با آمریکایی ها داشته باشیم این را هم نادیده نخواهیم گرفت.
منبع:

1400/11/05
20:37:46
5.0 / 5
294
تگهای خبر: مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز