نیكی هیلی:

بایدن به توافق با ایران بازنگردد

بایدن به توافق با ایران بازنگردد خبرگزاری نفت و گاز: نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در دوره دونالد ترامپ از رییس جمهور آمریکا خواست تا به توافق هسته ای با ایران بازنگردد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در توییتی نوشت: پیمان صلح آبراهام گامی خارق العاده به سمت صلح در خاورمیانه است. دو سال از این پیمان گذشته و جهان برای آنها جای بهتری شده است. بایدن باید بر موفقیت آنها اتکا کند؛ نه اینکه به توافق فاجعه بار با ایران بازگردد که موجب تهدید شرکای مان در منطقه و کمتر شدن امنیت دنیا می شود.

آمریکا و ایران در هفته های اخیر درحال بررسی پاسخ های یکدیگر نسبت به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته ای بوده اند که بگفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آخرین متن پیش نویس و آخرین پیشنهاد برای رسیدن به توافقی بر سر احیای توافق هسته ای است.
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در یک کنفرانس ایرانی در این زمینه اظهار داشت: ما دراین زمینه به جهت اینکه کمک نماییم به انتها خوش این ماراتن و به اهداف مد نظر جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مصالح و منافع ملی دست یابیم و در عین حال روند را برای شکل گیری فضای سازنده در زمینه مناسبات بین المللی مهیا کرده و به تثبیت چارچوب های چندجانبه بین المللی و سیاسی به عنوان چارچوب مناسب برای حل و فصل بحران های پیچیده کمک نماییم، مسئولانه عمل کردیم. ایران دیدگاه های خودرا به طرف اروپایی منتقل کرده و منتظریم دیدگاه و پاسخ طرف مقابل را بشنویم.
او اظهار داشت: پاسخ ایران سازنده، شفاف و قانونی بود و می تواند در صورت وجود اراده سیاسی متقابل زمینه ای را فراهم آورد در زمان کوتاه جمع بندی مذاکرات انجام و توافق صورت گیرد.
کنعانی اشاره کرد: لغو تحریم ها و انتفاع اقتصادی ملت ایران از اهداف اساسی ماست و ایران در این خصوص تلاش می کند و این از اولویت های اساسی تیم مذاکره کننده ایران است.
منبع:

1401/07/01
14:34:36
5.0 / 5
156
تگهای خبر: تحریم , خاورمیانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز