وزیر خارجه اتریش:

فرصت خوبی برای احیاء برجام پیش آمده است

فرصت خوبی برای احیاء برجام پیش آمده است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر امور خارجه اتریش اظهار داشت: اتریش علاقه مند است همچون گذشته میزبان مذاکرات هسته ای در وین باشد، فرصت خوبی برای احیاء برجام پیش آمده است و باید همگی مراقبت نماییم این پنجره بسته نشود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ملاقات با «الکساندر شالنبرگ» همتای اتریشی خود، با تشکر از اهدای واکسن توسط اتریش به ایران و مرور آخرین وضعیت روابط دوجانبه، بر علاقه مندی ایران بر گسترش هرچه بیشتر روابط اقتصادی همچون روابط مالی و بانکی با اتریش تاکید و اعلام نمود: دولت جدید آمادگی دارد روابط با اتریش را به بهترین سطح برساند.
حسین امیرعبداللهیان با تکیه بر اراده تهران برای تعریف متوازن روابط با اروپا، اظهار نمود: مناسبات اروپا با ایران نباید تابعی از نوع رفتار و نگرش غیرسازنده آمریکا به ایران باشد.
وزیر امورخارجه ضمن تبادل نظر در مورد آخرین وضعیت افغانستان با همتای اتریشی، بر تشکیل دولتی فراگیر مطابق خواست و اراده مردم افغانستان تصریح کرد و در همین خصوص عنوان کرد: تهران از هیچ کوششی جهت کمک به افغانستان فروگذار نکرده است و به رغم همه فشارها به این کمک ها ادامه داده است. ایران برای چهار دهه میزبان چند میلیون برادران و خواهران افغانستانی است اما ادامه این شرایط نیازمند مساعدت نهادهای مسئول بین المللی است. جامعه بین المللی باید در این راستا به مسئولیت های خود عمل کند.
وزیر خارجه اتریش هم در این ملاقات اظهار نمود: وین همواره به دنبال بسط و گسترش روابط با ایران بوده است و هیچ سقفی برای ارتقاء روابط قائل نیست.
وی با بیان این خبر که معاون وزارت خارجه اتریش بزودی به ایران سفر خواهد کرد، خواهان رایزنی های منظم تر دو کشور شد.
وزیر امورخارجه اتریش همینطور اظهار داشت: اتریش علاقه مند است همچون گذشته میزبان مذاکرات هسته ای در وین باشد. فرصت خوبی برای احیاء برجام پیش آمده است و باید همگی مراقبت نماییم این پنجره بسته نشود. در همین راستا همکاری خوب و نزدیک میان ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای مانع از سوءاستفاده برخی بازیگران برای تخریب روند مذاکرات می شود.
منبع:

1400/07/02
12:14:28
5.0 / 5
161
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز