فرایند طولانی صدور روادید چین برای تجار ایرانی

فرایند طولانی صدور روادید چین برای تجار ایرانی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز، رئیس اتاق مشترک ایران و چین اظهار داشت: مبحث دریافت روادید نباید وقت و انرژی بخش های بازرگانی دو کشور را به خود صرف کند و لازم است این مشکل سریع تر مرتفع شود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از مهر، شو کیسونگ، رایزن بازرگانی سفارت چین با حضور در اتاق ایران با نیلوفر اسدی، سرپرست معاونت بین الملل اتاق ایران و مجید رضا حریری، رئیس اتاق مشترک ایران و چین دیدار و گفتگو کرد.
مجیدرضا حریری، رئیس اتاق مشترک ایران و چین ضمن اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و چین در چند ماه آینده، اظهار داشت: مبحث دریافت روادید نباید وقت و انرژی بخش های بازرگانی دو کشور را به خود صرف کند و لازم است این مشکل سریع تر مرتفع شود.
وی تاکید کرد: طولانی شدن فرآیند صدور روادید تجاری برنامه ریزی های شرکت ها و فعالان اقتصادی جهت شرکت در رویدادها و ملاقات تجاری در کشور چین را مبتلا به اختلال می کند. با وجود همکاریهای بی وقفه و تلاشهای بخش کنسولی و بازرگانی سفارت چین، نیاز است حجم صدور روادید افزایش یابد که این مورد باید از جانب دولت های دو کشور مورد توافق واقع شود.
شو کیسونگ، رایزن بازرگانی سفارت چین هم ضمن اشاره به حجم بالای تقاضای روادید تجاری در ماه های گذشته، اظهار امیدواری کرد بخش بازرگانی سفارت در همکاری با اتاق ایران و اتاق مشترک ایران و چین، بتواند تسهیلات بیشتری برای رفع مشکل فعالان اقتصادی ایرانی در چین ارائه نماید.
وی تاکید کرد: هدف نهایی ما تنها در ارتباط با صدور روادید نیست و باید برای توسعه همکاری در برنامه ها و رویدادهای مشترک تجاری بین دو کشور، رفع موانع و تسهیل تجارت بین دو کشور و همینطور همکاریهای در سطح استانهای دو کشور برنامه ریزی و تلاش نماییم.
همچنین نیلوفر اسدی سرپرست معاونت بین الملل اتاق ایران در این جلسه با عنایت به اهمیت توسعه همکاریهای اقتصادی و تجاری ایران و چین خواهان تسهیل صدور روادید تجار ایرانی از جانب چین شده و اظهار داشت: با عنایت به کاهش محدودیت های کرونا از جانب چین و امکان سفر به این کشور، تقاضا برای دریافت روادید تجاری از چین افزایش پیدا کرده و سبب طولانی شدن فرآیند دریافت روادید شده است.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که اعضای اتاق در فرایندهای عضویت در اتاق احراز صلاحیت شده اند، فرآیند صدور روادید می تواند برای آنها تسهیل شود. اتاق ایران می تواند با همکاری اتاق مشترک ایران و چین و بخش بازرگانی و کنسولی سفارت چین، برای رفع این مشکل اقدام نماید.
اسدی اظهار داشت: برای توسعه همکاریهای تجاری بین ایران و چین به همکاری نزدیک و برنامه ریزی ویژه بین بخش های تجاری و بازرگانی چه در دولت ها و چه در قسمت های خصوصی نیاز داریم.


منبع:

1402/03/11
13:23:01
5.0 / 5
230
تگهای خبر: انرژی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز