دلربایی گرید نفتی جدید كویت از مشتریان آسیایی

دلربایی گرید نفتی جدید كویت از مشتریان آسیایی خبرگزاری نفت و گاز: حداقل یك پالایشگاه آسیایی نمونه های نفت خام ˮسوپر لایتˮ جدید كویت را امتحان و آن را مناسب ارزیابی كرده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تست این گرید جدید در شرایطی انجام می گیرد كه شركت دولتی كویت پترولیوم آماده عرضه اولین گرید صادراتی جدید خود در چند دهه اخیر می گردد.

منابع آگاه به "اس اند پی گلوبال پلاتس" گفتند شماری از پالایشگاه ها در شمال شرقی و جنوبی شرقی آسیا كه مقصد كلیدی نفت كویت است، تمایلشان را برای تست گرید جدید ابراز كرده اند.

شركت دولتی "كویت اویل" كه اپراتور بالادستی است، به تازگی فعالیت یك تاسیسات جدید را برای تولید نفت و گاز سبك از میدان الرواداتین شروع كرده كه با تولید سایر میادین كشور برای جدیدترین بلند نفتی تركیب می گردد.

شركت كویت پترولیوم این نفت فوق سبك را اولین بار در سال ۲۰۱۵ در میدان صبریه كشف كرد و بعد از سال ها تاخیر، سرانجام تولید را در این میدان به همراه میادین ام النیگا و راوداتین آغاز كرد.

نفت این میادین برای تولید گرید نفت خام "سوپر لایت" كویت پترولیوم مخلوط خواهند شد. این گرید نفتی وزن چگالی ۴۸ درجه API خواهد داشت و حاوی ۰.۴ درصد سولفور است. كویت هم اكنون تنها یك گرید صادراتی با چگالی ۳۱ درجه API دارد و حدود دو میلیون بشكه در روز نفت از مجموع ظرفیت بیش از ۳ میلیون بشكه در روز تولید می كند.
1396/11/20
21:57:36
5.0 / 5
5251
تگهای خبر: تولید , صادرات , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز