15 هزار تن محصول نهایی روغن موتور به خارج كشور صادر شد

15 هزار تن محصول نهایی روغن موتور به خارج كشور صادر شد خبرگزاری نفت و گاز: آبادان - مدیرعامل شركت نفت ایرانول اظهار داشت: در سالجاری 15 هزار تن محصول نهایی روغن موتور به كشورهای عراق، هندوستان، چین، افغانستان، پاكستان، گرجستان و آسیای میانه صادر كردیم كه نسبت به سال قبل بیش از 20 درصد افزایش داشته است.


عیسی اسحاقی پنجشنبه در حاشیه مراسم تجلیل از اتوسرویس كاران برتر شهرستان های آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تا سال 1400 تعداد 10 طرح توسعه ایی در نظر گرفته ایم كه یكی از مهمترین این طرح ها افتتاح طرح پایانه صادراتی بندر امام با 25 هزار تن مخزن است كه اكنون آماده بهره برداری است.
وی تصریح كرد: همینطور یكی دیگر از این طرح ها تولید واحد موم زدائی است كه استارت فاز اول این طرح هم در سال آینده زده خواهد شد كه حدود 11 میلیون لیتر به روغن پایه اضافه می گردد و كیفیت محصولات استكلس هم بهتر می گردد.
وی اظهار نمود: ایران سالاانه حدود یك میلیون و 200 هزار تن روغن پایه تولید می كند كه بیش از نصف این مقدار به خارج از كشور صادر می گردد.
وی اضافه كرد: سالانه 60 هزار تن روغن پایه خام در آبادان تولید می گردد كه تلاش خواهیم كرد این روغن ها را از خام به محصول نهایی تبدیل نماییم.
اسحاقی با اشاره به اینكه كارخانه آبادان را بعد از 36 سال بازسازی كردیم تا روغن محصول نهایی صادر كند، اظهار داشت: قصد داریم كه آبادان را در آینده نزدیك به پایگاه محصولات صادراتی شركت نفت ایرانول تبدیل نماییم.
وی بیان كرد: در جهت تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی توانستیم سال قبل 30 درصد خام فروشی را در كشور كاهش دهیم و امسال هم 30 درصد دیگر را هم كاهش دادیم.
وی اضافه كرد: بعد از گذشت 36 سال در جهت اقتصاد مقاومتی توانستیم روغن الوند را در این منطقه تولید نماییم زیرا بجای خام فروشی محصول نهایی را تولید و صادر كردیم.
اسحاقی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده بتوانیم فروش محصول صادراتی و محصول نهایی را از آبادان طی یك یا دو سال آینده به 20 هزار تن برسانیم.
7104/6064


1396/12/10
17:15:51
5.0 / 5
4781
تگهای خبر: تولید , صادرات , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز