افزایش 2برابری ظرفیت تصفیه فاضلاب خراسان شمالی در سال 97

افزایش 2برابری ظرفیت تصفیه فاضلاب خراسان شمالی در سال 97 خبرگزاری نفت و گاز: بجنورد- مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی و سرمایه گذاری انجام شده در نیمه نخست سال 97 ظرفیت تصفیه فاضلاب استان به 2 برابر افزایش می یابد.


غلامحسین ساقی شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار نمود: طرح فاضلاب در چهار شهر بجنورد، شیروان، اسفراین و آشخانه در حال اجرا می باشد و با اجرای كامل طرح فاضلاب در این شهرها 80 درصد از جمعیت استان تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینكه از سال 69 اجرای شبكه فاضلاب در شهرهای بجنورد و اسفراین آغاز و بعد از تشكیل استان هم اجرای این طرح در شیروان و آشخانه پیگیری شده است اضافه كرد: شركت آب و فاضلاب استان از یك سال قبل بجد پیگیر است تا ظرفیت تصفیه فاضلاب در شهرهای استان افزایش یابد.
وی خاطرنشان كرد: اكنون 2 تصفیه خانه در شهر اسفراین و بجنورد با ظرفیت 27 هزار و 600 متر مكعب در مدار بهره برداری است كه از این میزان 19 هزار و 600 مترمكعب ظرفیت تصفیه خانه در بجنورد و هشت هزار متر مكعب در اسفراین است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی اضافه كرد: تا نیمه نخست سال آتی، هشت هزار متر مكعب به ظرفیت تصفیه خانه اسفراین افزوده می گردد كه به 16 هزار مترمكعب ارتقا می یابد.
ساقی اظهار داشت: هشت هزار و 700 متر مكعب به ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب آشخانه و 12 هزار متر مكعب به ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شیروان افزوده می گردد.
وی با اشاره به اینكه از سال 69 تا آخر سال 95، 25 كیلومتر شبكه فاضلاب در استان اجرا شده است، اضافه كرد: در 10 ماهه امسال 48.5 كیلومتر شبكه فاضلاب در استان اجرا شده كه اجرای شبكه فاضلاب نسبت به سال قبل بیش از 2 برابر افزایش داشته است.
ساقی با اشاره به اینكه بهره مندی شهروندان خراسان شمالی از خدمات فاضلاب 17 درصد از میانگین كشوری پایین تر است اظهار داشت: اكنون 31 درصد از جمعیت شهری خراسان شمالی از خدمات فاضلاب بهره مند هستند در حالیكه این رقم در كشور 48 درصد است
وی اضافه كرد: شركت تكلیف دارد تا در برنامه ششم توسعه، میانگین بهره مندی از خدمات فاضلاب در استان 42 درصد ارتقا یابد.
مدیر عامل شركت آب و فاضلاب خراسان شمالی خاطرنشان كرد: بر مبنای اهداف وزارت، در سطح كشور در برنامه ششم توسعه، خدمات فاضلاب شهری 25 درصد ارتقا می یابد اما در استان تلاش داریم تا علاوه بر رسیدن به این رقم، عقب ماندگی 17 درصدی هم جبران شود.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق كشور واقع است كه 52 درصد جمعیت آن در شهرها سكونت دارند.
7185/ 6042


1396/12/12
23:31:42
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز