ابتكار هندی ها برای گسترش انرژی خورشیدی

ابتكار هندی ها برای گسترش انرژی خورشیدی خبرگزاری نفت و گاز: شركت های كوچك هدف جدید دولت هند برای دستیابی به ۱۰۰ گیگاوات تاسیسات خورشیدی تا سال ۲۰۲۲ هستند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، انتظار می رود ۴۰ گیگاوات از این ۱۰۰ گیگاوات از تاسیسات پشت بامی تامین گردد. شركت های كوچك كه حدود یك سوم در اقتصاد دو تریلیون دلاری هند مشاركت دارند، از تعرفه های بالای برق و قطع مكرر آن لطمه دیده اند و این مشكل سبب شده از ژنراتورهای دیزلی گران و آلاینده استفاده كنند تا همیشه به برق دسترسی داشته باشند.

بر اساس تحقیقات بلومبرگ نیوانرژی فاینانس، با استقبال مشتریان بزرگ، تاسیسات خورشیدی پشت بامی سریع ترین رشد بخش انرژی تجدیدپذیر را در هند داشته است. به قول شانتانو جایس وال، مدیر تحقیقات بلومبرگ نیوانرژی فاینانس، مشاركت شركت های كوچك و متوسط تا این اواخر محدود بود كه عموما ناشی از محدودیت درك آنها از فناوری و امكان فراهم كردن سرمایه بود اما اكنون این مسائل حل شده اند.

شركت "اورب انرژی" مسیر حركت شركت های كوچك به سمت آینده خورشیدی را هموار كرده است. این شركت در ژانویه ۱۰ میلیون دلار از شركت سرمایه گذاری خصوصی OPIC استقراض كرد تا تسهیلات مالی برای شركت های كوچكی فراهم كند كه قصد دارند یك سیستم خورشیدی پشت بامی را خریداری كنند.

سیستم های خورشیدی بزرگتر

به گفته دامیان میلر، مدیرعامل "اورب انرژی"، دو سوم فروش سالانه این شركت به شركت های كوچك و متوسط است كه سیستم های بزرگتر خریداری می كنند. اندازه متوسط تاسیساتی كه این شركت نصب می كند، در سال منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۰ كیلووات بوده كه نسبت به یك سال قبل دو برابر شده است. شركت های كوچك دریافته اند كه انرژی خورشیدی، ارزانتر از شبكه نیرو است.

قیمت انرژی خورشیدی در هند به ۲.۴۴ روپیه (۳.۷ سنت) در هر كیلووات ساعت رسیده است كه یكی از پایین ترین نرخهای دنیا است. هزینه سیستم خورشیدی پشت بامی در هند برای مشتریان مسكونی و تجاری با بعضی از نقاط پرآفتاب در استرالیا و آمریكا قابل مقایسه است.

بانك جهانی هم برای پشتیبانی از برنامه پشت بام خورشیدی هند، ۶۲۵ میلیون دلار وام به این كشور داده است. به قول سیمون استولپ، متخصص انرژی در بانك جهانی، این اعتبار برای فراهم كردن وام و ضمانت برای شركت های كوچك استفاده خواهد شد.
1396/12/19
17:29:59
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: انرژی , برق , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز