قیمت نفت كاهش پیدا كرد

قیمت نفت كاهش پیدا كرد خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت روز دوشنبه به دنبال رشد فعالیت حفاری در آمریكا كه منعكس كننده تولید بیشتر این كشور است و نگرانی را نسبت به بازگشت مازاد عرضه به بازار برانگیخت، كاهش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۲۰ سنت یا ۰.۳ درصد كاهش نسبت به قیمت روز جمعه، ۶۲.۱۴ دلار در هر بشكه بود. بهای معاملات نفت برنت با ۲۲ سنت یا ۰.۳ درصد كاهش، به ۶۵.۹۹ دلار در هر بشكه رسید.
كاهش قیمت روز دوشنبه افزایش قیمتی كه نفت در انتها معاملات جمعه داشت را معكوس كرد.
بازارهای نفت در بخش عرضه و تقاضا بعد از اینكه با كمبود اندك عرضه در یك سال قبل روبرو شدند، با احتمال بازگشت دوباره مازاد عرضه روبرو شده اند.
طبق آمار شركت بیكر هیوز، شركت های حفاری آمریكا در هفته منتهی به ۱۶ مارس، چهار دكل حفاری اضافه كرده و مجموع آنها را به ۸۰۰ حلقه رساندند.
به گفته تحلیلگران شركا فیلیپ فیوچرز، افزایش تولید آمریكا مانع رشد چشمگیر قیمت نفت شده است.
شمار دكلهای حفاری آمریكا كه معیاری برای سنجش تولید آینده است، بسیار بالاتر از یك سال قبل است زیرا شركتهای انرژی آمریكایی با مشاهده بالا رفتن قیمتها، هزینه های خویش را افزایش داده اند.
در حال حاضر تنها روسیه بیشتر از آمریكا نفت تولید می كند با این همه انتظار می رود تولید آمریكا تا اواخر امسال از سطح تولید روسیه فراتر رود.
بر اساس گزارش رویترز، خیلی از تحلیلگران انتظار دارند وضعیت بازارهای نفت جهانی از كمبود اندك عرضه در سال ۲۰۱۷ و اوایل امسال به مازاد عرضه در اواخر سال ۲۰۱۸ تغییر پیدا كند.1396/12/28
20:01:23
5.0 / 5
5128
تگهای خبر: تولید , حفاری , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز