مذاكرات آذربایجان برای پیوستن به اوپك

مذاكرات آذربایجان برای پیوستن به اوپك خبرگزاری نفت و گاز: اوپك و جمهوری آذربایجان سرگرم گفت وگو درباره همكاری عمیقتر همچون احتمال عضویت این كشور در اوپك هستند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جمهوری آذربایجان به همراه سایر تولیدكنندگان غیراوپك شامل روسیه در توافق كاهش تولید نفت كه با هدف تقویت قیمت ها و تثبیت بازار انجام می گیرد، اوپك را همراهی می كنند. این توافق برای كاهش تولید مجموعا ۱.۸ میلیون بشكه در روز مقرر است تا آخر سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا كند.
محمد باركیندو، دبیركل اوپك سفر دو روزه ای به باكو داشته و روز یكشنبه با الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و روز دوشنبه با پرویز شهبازوف، وزیر انرژی این كشور دیدار نمود.
منابع آگاه به رویترز گفتند: باركیندو و وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در این دیدار درباره دورنمای همكاری آینده میان اوپك و این كشور گفت وگو كردند. سه گزینه شامل عضویت در اوپك، عضو وابسته یا ادامه همكاری به شكل فعلی مطرح است و همه گزینه ها شامل عضویت در دست بررسی قرار دارند.
تولید نفت جمهوری آذربایجان در فوریه به ۸۰۶ هزار بشكه در روز در مقایسه با ۸۱۴ هزار و ۶۰۰ بشكه در روز در ژانویه افزایش یافت.1397/01/02
11:16:35
5.0 / 5
4736
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز