عراق خبر داد

حمایت تولیدكنندگان اوپك از تمدید مدت كاهش تولید نفت

حمایت تولیدكنندگان اوپك از تمدید مدت كاهش تولید نفت خبرگزاری نفت و گاز: وزیر نفت عراق اظهار نمود بعضی از تولیدكنندگان اوپك و سایر كشورهایی كه در توافق كاهش تولید مشاركت كرده اند ادامه محدودیت عرضه نفت بعد از سال ۲۰۱۸ و حداكثر تا اواسط سال میلادی آینده را مطرح كرده اند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از بلومبرگ، جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق، در یك كنفرانس انرژی در بغداد به خبرنگاران اظهار داشت: بعضی از تولیدكنندگان تمدید كاهش تولید به مدت سه ماه و سایرین به مدت شش ماه را بعد از منقضی شدن زمان توافق در انتها سال میلادی جاری پیشنهاد كرده اند. وی از این كشورها نام نبرد. محمد باركیندو، دبیر كل اوپك، در همین كنفرانس اظهار نمود: اوپك به دنبال یك همكاری بلندمدت با سایر تولیدكنندگان جهانی است.
اوپك و متحدانش شامل روسیه در اواخر سال ۲۰۱۶ با هدف كاهش سطح ذخایر نفت و تقویت قیمت ها موافقت كردند تولیدشان را كاهش دهند و سپس مدت اجرای این توافق را تا آخر سال میلادی جاری تمدید كردند. اوپك و آژانس بین المللی انرژی پیش بینی كرده اند كه این كاهش تولید مازاد ذخایر جهانی را امسال برطرف خواهد نمود.
عربستان سعودی كه بزرگترین صادر كننده نفت اوپك است، اشتیاق چندانی برای آخر دادن به همكاری خود با روسیه نشان نمی دهد.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان به بلومبرگ گفت این كشورها زمانی كه بازار به تعادل برسد همكاری خویش را متوقف نخواهند كرد و تلاش های مشترك آنها ممكن است شامل كاهش تولید باشد.
الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه هم در مصاحبه ای اظهار نمود اگر وضعیت در بازار نفت مستلزم تمدید مدت این توافق تا سال ۲۰۱۹ باشد روسیه با آن موافقت خواهد نمود.1397/01/11
15:22:06
5.0 / 5
4565
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز