ركورد مصرف بنزین در نوروز 97 شكسته شد

ركورد مصرف بنزین در نوروز 97 شكسته شد خبرگزاری نفت و گاز: تهران- مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این كه با برنامه ریزی های انجام شده، نوروز امسال هیچ جایگاهی با كمبود سوخت روبه رو نشد، اظهار داشت: ركورد مصرف روزانه بنزین در نوروز97 شكسته شد و از مرز 116 میلیون لیتر عبور كرد.


به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از وزارت نفت، سیدمحمدرضا موسوی خواه با اشاره به افزایش 13، 3 درصدی مصرف سوخت در نوروز امسال اظهار داشت: با عنایت به این كه امسال قیمت سوخت تغییر نكرده بود پیش بینی می شد كه مسافرت های نوروزی به نحو چشمگیری افزایش یابد و طبق پیش بینی ها ركورد مصرف بنزین در یك نوروز شكسته شد و از مرز 116 میلیون لیتر عبور كرد.
وی ادامه داد: نكته قابل توجه این است كه توزیع روزانه 100 میلیون لیتر سوخت با نفتكش آن هم در شرایطی كه حجم سفرها به شكل قابل توجهی افزایش و تردد در جاده ها در بالاترین سطح جریان داشت، كار بسیار سختی بود كه با اقدام های انجام شده، توزیع سوخت بدون هیچ مشكلی انجام شد و باید از همه افرادی كه در این زمینه تلاش كردند، تشكر كرد.
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی اضافه كرد: در نوروز 97 هیچ گزارشی در خصوص تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت وجود نداشت و همه جایگاه ها فعال بودند و همینطور كمترین گزارش ها از رفتار بد كاركنان جایگاه ها با مسافران نوروزی وجود داشت.
موسوی خواه با بیان این كه در روزهای نوروز به منظور سوخت رسانی مطلوب به مسافران اقدام های متعددی انجام شد، خاطرنشان كرد: همچون این اقدام ها می توان به نظارت بر تمام جایگاه های عرضه سوخت اشاره كرد؛ به صورتی كه هر جایگاه در طول روز چهار بار بازدید و نظارت می شد تا در صورت بروز مشكل در كمترین زمان برطرف شود.
وی با بیان این كه باوجود مصرف بالای 100 میلیون لیتر در روز در روزهای نوروز خوشبختانه مشكلی در زمینه سوخت رسانی وجود نداشت، اظهار داشت: با عنایت به این كه مصرف سوخت در نیمه نخست سال به واسطه سفرهای نوروزی و سفرهای تابستانی بیشتر از نیمه دوم سال است هم اكنون سوخت ذخیره به اندازه كافی داریم.
وی با بیان این كه حجم ذخایر سوختی كشور بسیار مطلوب است و كمبودی از نظر ذخایر نداریم، اضافه كرد: در نیروگاه ها 2.7 برابر بیشتر از سال گذشته ذخیره سازی شده است و در انبارها هم بیش از 2 برابر سال قبل ذخیره گازوییل داریم، افزون بر این، موجودی بنزین كشور حدودا 1.5 برابر افزایش یافته است.
موسوی خواه اضافه كرد: در شرایطی حجم ذخایر سوختی كشور در وضع مطلوب قرار دارد كه اگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مدار تولید قرار نمی گرفت برای تامین نیاز كشور باید روزانه حداقل 28 میلیون لیتر بنزین وارد كشور می شد.
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره واردات بنزین اظهار داشت: برای سه ماه نخست امسال میانگین 9 میلیون لیتر اعلام شده كه البته نیازی به آن نیست و در صورت مصرف نشدن، بنزین وارداتی ذخیره خواهد شد، افزون بر این، به صورت حتم مقدار واردات بنزین در سه ماه دوم امسال به نصف این رقم می رسد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، میانگین تولید روزانه بنزین كشور در آذرماه سال 96 به روزانه 77.4 میلیون لیتر افزایش پیدا كرد، این در حالی بود كه پیش از آن، تولید روزانه بنزین حدود 66.6 میلیون لیتر بود.
اكنون روزانه 29 میلیون لیتر بنزین یورو4 در كشور تولید و در همه كلانشهرهای كشور، گازوئیل با استاندارد یورو 4 توزیع می گردد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: @IRNAeco
اقتصام**2022**6075


1397/01/18
14:32:59
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: بنزین , پخش , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز