بهای نفت آمریكا كاهش یافت

بهای نفت آمریكا كاهش یافت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت های نفت روز جمعه افزایش پیدا كرد اما نفت آمریكا برای كل هفته كه معامله گران پیامدهای توفان هاروی بر تولید نفت و تقاضای پالایشگاهی در منطقه خلیج مكزیك را برآورد می كردند، برای پنجمین هفته متوالی كاهش یافت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در اكتبر در بازار نیویورك شش سنت یا ۰.۱ درصد افزایش یافت و در ۴۷.۲۹ دلار درهر بشكه بسته شد. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه ۲.۸ درصد افزایش پیدا كرده بود، اما برای كل هفته ۱.۲ درصد كاهش ثبت كرد كه پنجمین كاهش هفتگی متوالی بود.
بهای نفت برنت برای تحویل در نوامبر در بازار لندن ۱۱ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و در ۵۲.۷۵ دلار در هر بشكه بسته شد و برای كل هفته ۱.۵ درصد افزایش نشان داد.
در این بین، بهای معاملات بنزین برای تحویل در اكتبر ۳.۱ درصد یا ۱.۸ درصد كاهش یافت و در ۱.۷۴۸ دلار در هر گالن بسته شد. بهای معاملات بنزین روز پنج شنبه به بالاترین حد در بیش از دو سال گذشته صعود كرده بود. بنزین برای كل هفته حدود ۱۳.۴ درصد افزایش نشان داد كه بزرگ ترین افزایش هفتگی از فوریه بود، اما بر مبنای ماه های آتی، بزرگ ترین افزایش هفتگی از مارس سال ۲۰۱۲ بوده است.
تحولات اخیر در بازارهای نفت در پی تعطیلی پالایشگاه های متعدد در منطقه خلیج مكزیك به دلیل خسارات ناشی از وقوع توفان هاروی كه بخش های بزرگی از تگزاس و لوئیزیانا را از سیلاب پر كرده است، حاصل شد.
طبق گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، حدود ۲۲ درصد از مجموع ظرفیت پالایش آمریكا تا روز پنج شنبه تعطیل شده بود.
به گفته تحلیلگران كومرس بانك، وزارت انرژی آمریكا روز پنج شنبه برای برداشت یك میلیون بشكه نفت خام از ذخایر استراتژیك چراغ سبز نشان داد. به عبارت دیگر پالایشگاه ها نه تنها به دلیل به راه افتادن سیل فلج شدند بلكه در برخی موارد كمبود نفت خام به دلیل مختل شدن واردات و تولید نفت، به فعالیت آنها لطمه زده است.
اما برخی از تحلیلگران تردید دارند عرضه نفت از ذخایر استراتژیك تاثیر چندان بزرگی بر عرضه بنزین كشور داشته باشد.
آماری كه روز جمعه از سوی گروه صنعتی بیكرهیوز منتشر شد، نشان داد شمار دكل های حفاری نفت آمریكا در هفته گذشته بدون تغییر مانده است، اما این شركت اعلام كرد كه به دلیل وضعیت ناشی از توفان هاروی نتوانسته است تغییر شمار دكل ها در ۴۷ بخش تگزاس جنوبی را بررسی كند.

 

1396/06/11
22:04:44
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: نفت , پالایشگاه , بنزین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز