جایگاه های مرزی پرویزخان 434 میلیارد ریال سوخت فروختند

جایگاه های مرزی پرویزخان 434 میلیارد ریال سوخت فروختند خبرگزاری نفت و گاز: كرمانشاه - مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه كرمانشاه، از فروش 435 میلیارد ریال سوخت در جایگاه های مرزی پرویزخان در سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: این میزان فروش معادل حدود 34 میلیون لیتر بوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، روابط عمومی شركت پخش فرآورده های نفتی كرمانشاه روز سه شنبه به نقل از مرادحاصل مرادی اعلام نمود: برپایه ارقام ذكر شده، فروش نفتگاز (گازوئیل) در جایگاه های سیار پرویزخان در سال قبل نسبت به سال 95، از نظر ریالی 65 و از نظر حجم 52 درصد افزایش داشته است.
وی همینطور از فروش 215 میلیارد ریال نفتگاز به شیوه باك پر(فول باك) در مرز پرویزخان كرمانشاه در یكسال گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: فروش سوخت به شیوه باك پر در سال 96 حدود 28 میلیون لیتر بوده است كه از نظر ریالی 42 و از نظر حجم 21 درصد نسبت به سال 95 افزایش داشته است.
مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه كرمانشاه، همینطور از ثبت بیش از 88 هزار لیتر بنزین به شیوه باك پر در مرز پرویزخان در سال قبل اطلاع داد و اضافه كرد: این رقم نسبت به بازه زمانی سال 95؛ حدود 13 درصد رشد داشته است.
مرز پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال 86 تاسیس و افتتاح شد كه هم مرز با اقلیم كردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.
هم اكنون عمده كالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق كُردنشین عراق بخصوص شهرهای كلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و كركوك در بخش مركزی این كشور انجام می گردد.
پرویزخان اكنون یكی از مرزهای راهبردی و مهم كشورمان است كه 54 درصد صادرات غیرنفتی كشورمان به عراق را به خود اختصاص داده و نقش كلیدی و حیاتی در جذب بازار این كشور همسایه دارد.
مرز پرویزخان كه در مسیر راه ابریشم قرار دارد، نزدیكترین راه ارتباطی با استفاده از عراق و سوریه به طول 900 كیلومتر به كشورهای اروپایی است و در زمان كنونی كه كشور عراق در زمینه زیرساخت ها و اقتصاد وضعیت خوبی ندارد بهترین مسیر برای سرمایه گذاری در این كشور و كردستان عراق است.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب كرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت، با عراق 186 كیلومتر مرز دارد.
روزانه 800 دستگاه كامیون كالاهای صادراتی به صورت میانگین از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم كردستان عراق و همینطور 500 دستگاه كامیون كالا با استفاده از مرز رسمی خسروی به حوزه حكومت مركزی عراق (بخش مركزی) صادر می گردد.
همچنین روزانه به صورت میانگین 500 دستگاه تانكر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم كردستان عراق با استفاده از مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی كشورمان، وارد خاك جمهوری اسلامی ایران می گردد.
3033/8066


1397/01/28
14:51:20
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: پخش , سوخت , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز