نگرانی از بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران، بهای نفت را افزایش داد

نگرانی از بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران، بهای نفت را افزایش داد خبرگزاری نفت و گاز: تهران- خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام نمود: قیمت های نفت كه ساعات اولیه روز گذشته (دوشنبه) كاهش یافته بود در انتها معاملات روز گذشته به علت نگرانی بازارها از تحریم ایران توسط آمریكا افزایش یافت.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «فیل فلاین» تحلیلگر شركت «پرایس فیوچرز» واقع در شیكاگو به این خبرگزاری اظهار داشت: نوسان قیمت در بازار نفت ناشی از واكنش آن به سیاست های ترامپ و سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) است.
رویترز همینطور كاهش قیمت های نفت در اوایل وقت روز گذشته را به نگرانی معامله گران از اشباع دوباره بازارها نسبت داد.
اظهارات اخیر «بیژن زنگنه» وزیر نفت كشورمان در خصوص اینكه، اگر قیمت های نفت افزایش پیدا كنند، نیازی به تمدید توافق اوپك و غیراوپك نیست، اوایل وقت روز گذشته معامله گران را نگران بازگشت دوباره شرایط مازاد عرضه در بازارها كرد و قیمت نفت را كاهش داد.
فلاین اظهار داشت: حتی اگر ایران بیش از سهمیه خود در اوپك نفت كند، این انتظار در بازارها در حال قوت گرفتن است كه تولید نفت این كشور در نتیجه بازگشت تحریم های آمریكا كاسته می شود.
عامل دیگری هم روز گذشته به افزایش قیمت نفت كمك كرد؛ مطابق گزارش شركت «جنسكیپ» آمریكا كه آمار و اطلاعات بخش انرژی این كشور را تهیه و منتشر می كند، موجودی انبارهای نفت در قطب ذخیره سازی كوشینگ اوكلاهاما كاهش پیدا كرده است.
قیمت نفت خام برنت دریای شمال در انتها معاملات روز گذشته بازار لندن با 65 سنت یا 0.9 درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به 74 دلار و 71 سنت در هر بشكه رسید. بامداد روز گذشته قیمت نفت در این بازار به 73 دلار 13 سنت كاهش پیدا كرده بود.
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریكا هم كه در اوایل وقت روز گذشته در بازار نایمكس این كشور به قیمت 67 دلار و 14 سنت در هر بشكه معامله شده بود در انتها معاملات روز گذشته به بهای 68 دلار و 64 سنت در هر بشكه خرید و فروش شد كه نسبت به جمعه پیش 24 سنت افزایش داشت.
اقتصام**1063*2025


1397/02/04
16:00:44
5.0 / 5
5000
تگهای خبر: اوپك , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز