اجرای 2 طرح اصلاح توزیع آب خوزستان آغاز شد

اجرای 2 طرح اصلاح توزیع آب خوزستان آغاز شد خبرگزاری نفت و گاز: اهواز - عملیات اجرایی 2 طرح اصلاح شبكه و توزیع آب مناطقی از شهرهای كوت عبدالله و حمیدیه روز جمعه با حضور استاندار خوزستان آغاز شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا این طرح ها شامل اصلاح شبكه توزیع آب بخشی از منطقه درویشه كوت عبدالله با اعتبار 21 میلیارد و 943میلیون ریال و اصلاح شبكه توزیع آب منطقه شمالی شهر حمیدیه با اعتبار 23میلیارد و 180میلیون ریال می باشد.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز اظهار داشت: این طرح ها با هدف بهبود كیفی و كمی آب مناطقی از شهرهای كوت عبدالله(كارون) و حمیدیه در 25كیلومتری شمال غرب اهواز به مرحله اجرا در آمده است.
فردوس كریمی زمان آخر عملیات اجرایی این طرح ها را هشت ماه از زمان شروع اعلام نمود و اضافه كرد: اعتبار این طرح ها از محل مصوبه هیات دولت تامین شده است.
تفاهم نامه استاندار خوزستان و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرای طرح های آب و فاضلاب، برق و انرژی خوزستان به مبلغ 230هزار میلیارد ریال فروردین ماه 1396 امضا و در هیات دولت به تصویب رسید.
به گفته مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز در یك سال اخیر از محل تخصیص این تفاهم نامه، 68طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر یك هزارو 780میلیارد ریال در شهرهای اهواز، كوت عبدالله، حمیدیه، شیبان، ویس و ملاثانی شروع شده كه تعدادی از این طرح ها به بهره برداری رسیده است.
وی رویكرد این شركت امسال را كوشش برای تامین آب بهداشتی و پایدار، دفع بهداشتی فاضلاب و جلب رضایت مندی مردم عنوان و ابراز امیدواری كرد مردم با صرفه جویی و مدیریت مصرف آب این شركت را در تامین آب سالم و بهداشتی كمك كنند.
وی وجود انشعاب های مختلف و غیرمجاز را از مشكلات شبكه توزیع آب برخی شهرها همچون اهواز و كوت عبدالله عنوان نمود و اضافه كرد: این مشكل، مدیریت آب و تامین پایدار آن را با مشكل رو به رو می كند.
شركت آب و فاضلاب اهواز مدیریت تامین آب و اجرای طرح های فاضلاب در شهرهای اهواز، حمیدیه، كوت عبدالله، كارون) ویس، شیبان و ملاثانی را برعهده دارد.
جواد الباجی از نمایندگان مردم اهواز، كارون، حمیدیه و باوی در مجلس شورای اسلامی در آئین شروع عملیات اجرایی این 2 طرح اظهار داشت: تامین آب سالم و بهداشتی از مطالبات اصلی مردم است و باید این به این مطالبه به حق پاسخ داده شود.
وی از مدیرعامل شركت آب و فاضلاب اهواز خواست همه تلاش خویش را به اجرای طرح های آب و فاضلاب این شهرها معطوف كند تا بتوانیم با تعامل بین بخشی و حمایت استاندار خوزستان، یك رفاه نسبی برای مردم به وجود بیاوریم.
6065/6064


1397/02/08
10:37:21
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز