تولید هگزان در پالایشگاه كرمانشاه با روش سبز پژوهشگاه نفت

تولید هگزان در پالایشگاه كرمانشاه با روش سبز پژوهشگاه نفت خبرگزاری نفت و گاز: قرارداد همكاری میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه كرمانشاه در حوزه های تولید واحدهای هگزان و پنتان به امضاء رسید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی قرارداد همكاری علمی میان پژوهشگاه صنعت نفت با پالایشگاه كرمانشاه به امضاء رسید.

این قرارداد با حضور دكتر جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و سهراب براندیشه مدیر عامل پالایشگاه كرمانشاه به امضاء رسید.

براندیشه در حاشیه امضای این قرارداد در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه این پالایشگاه در سطح كشور نخستین پالایشگاهی است كه اقدام به تولید هگزان می كند، اظهار داشت: هم اكنون هگزان پلیمر گرید از خارج وارد می گردد و اگر كشور واحدی این محصول را تولید می كند، به روش اسیدشویی است.

وی با تاكید بر اینكه این روش مخاطرات زیست محیطی زیادی به همراه دارد، تصریح كرد: با امضای این قرارداد روش سبزی برای تولید هگزان در پالایشگاه كرمانشاه پیاده سازی می گردد.

براندیشه با اشاره به اینكه این روش سبز یك روش دانش بنیان است كه با كمك پژوهشگاه صنعت نفت در پالایشگاه كرمانشاه اجرایی می شود، اظهاركرد: فاز اول این پروژه، تبادل قرارداد است و در گام بعدی اقدام به تولید هگزان با روش سبز خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه كرمانشاه با اشاره به اینكه در این طرح، هگزان بدون بنزن تولید می شود، خاطرنشان كرد: در فرآیندی كه با كمك پژوهشگاه صنعت نفت در این پژوهشگاه پیاده سازی می شود، بنزن از 6 تا چهار و نیم درصد به یك صدم درصد می رسد.

وی ظرفیت تولید واحد هگزان این پالایشگاه را 12 هزار تن در سال ذكر كرد و اظهار داشت: در كنار راه اندازی واحد هگزان، اقدام به افزایش ظرفیت تولید پنتان می گردد.

به گفته وی واحد پنتان پالایشگاه كرمانشاه با كمك پژوهشگاه صنعت نفت به میزان 12 هزار تن می رسد.

براندیشه با تاكید بر اینكه میزان سرمایه گذاری این دو طرح 25 میلیارد تومان است كه توسط بخش خصوصی صورت می گیرد، افزود: پالایشگاه كرمانشاه به بخش خصوصی واگذار شده است و امضای این قرارداد می تواند زمینه ای را برای توسعه كار و اشتغال در كشور فراهم آورد.1397/02/17
12:52:05
5.0 / 5
4776
تگهای خبر: پالایشگاه , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز