توزیع یك میلیون و ۸۰۰هزار لیتر بنزین به صورت سیار

توزیع یك میلیون و ۸۰۰هزار لیتر بنزین به صورت سیار خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی با اشاره به سوخت رسانی سیار اظهار نمود: با ۵۱ دستگاهی كه اكنون فعالند، پاسخگوی نیاز شهروندان هستیم. در این مدت یك میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر سوخت توزیع شده است و ۱۰۰۰ مرتبه سوخت رسانی همینطور ۳۰ هزار مرتبه دانلود اپلیكیشن انجام شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، موسوی خواه - مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در حاشیه دومین روز بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نشست خبری اظهار داشت: اجرای طرح كهاب در انبارها و جایگاه های عرضه سوخت سراسر كشور امسال شتاب می گیرد.
وی با بیان این كه ماه گذشته جایگاه عرضه سوخت آزادی به تجهیزات كهاب مجهز شد، اضافه كرد: طرح كهاب (كاهش، هدایت، انتقال و بازیافت) در این جایگاه در سه بخش تخلیه نفتكش، نقل و انتقال به مخزن و فروش فرآورده به صورت كامل اجرایی شد. هم اكنون در محدوده شهری این جایگاه به هیچ عنوان بوی بنزین استشمام نمی گردد.
مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی اضافه كرد: مرحله بعد تبدیل بخارات جمع آوری شده به بنزین باكیفیت است كه افزون بر مزیت زیست محیطی و افزایش ایمنی جایگاه های عرضه سوخت، سودده هم خواهد بود. البته جایگاه داران باید هزینه زیادی را برای اجرای طرح كهاب متحمل شوند، اما این طرح سرانجام سودآور خواهد بود. دو تا چهار سال آینده، اصل و سود سرمایه به سرمایه گذار باز می گردد و تا ۱۵ سال هم دوره نگهداشت تاسیسات و تجهیزات آن است كه سود بنزین استحصال شده به جایگاه و سرمایه گذار باز می گردد. میزان صرفه جویی حاصل از اجرای طرح كهاب ۱، ۵ تا ۲.۵ لیتر در ۱۰۰۰ لیتر است.

نصب سیستم میترینگ در تمام جایگاه های عرضه سوخت
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی در ادامه از تجهیز تمام جایگاه های عرضه سوخت به سیستم میترینگ ورودی بعنوان یكی دیگر از برنامه های شركت ملی پخش امسال نام برد و با بیان این كه این سامانه تولید داخل خواهد بود، اضافه كرد: میترهای نصب شده مجهز به چگالی افزایش دما خواهد بود و همینطور دست اندازی های احتمالی به فرآورده را هم نمایش خواهد داد. این شركت از حضور سرمایه گذاران در این پروژه استقبال می كند.
موسوی خواه به پروژه كنترل سیستمی و بدون دخالت نفر در محموله های ورودی و خروجی انبارهای كشور اشاره نمود و اضافه كرد: این پروژه سال قبل بعنوان نمونه در انبارهای ماهشهر و بندرعباس اجرا شد كه امسال تكمیل می گردد. در نظر داریم از این سامانه برای تمام انبارهای نفت كشور بهره ببریم، زیرا می توان اطلاعات انبار را به صورت آنلاین در همه جای كشور مشاهده كرد. همینطور امسال كرایه حمل فرآورده ها را نه بر مبنای بارنامه و به صورت كاغذی، بلكه به صورت سیستمی تایید و بر مبنای آن پرداخت نماییم.
موسوی خواه از حذف ۲۴۱ مركز صدور چك در سراسر كشور امسال اطلاع داد و اظهار نمود: هم اكنون ۳۷ مركز در ۳۷ منطقه شركت ملی پخش به صورت سیستمی عملیات صدور چك و پرداخت ها را انجام می دهند.

تخصیص نفت گاز یورو ۴ برای خودروهای دیزلی جدید
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: از ابتدای خرداد و تیرماه به خودروهای دیزلی كه از سال ۹۶ به بعد شماره گذاری شده و مجهز به سیستم های جدید هستند، نفت گاز یورو ۴ تخصیص داده می گردد.
وی اضافه كرد: ۲۰۰ جایگاه بزودی وارد این طرح شده و در جاده های مواصلاتی كشور نفت گاز یورو ۴ را در اختیار خودروهای جدید دیزلی قرار خواهند داد.
مدیرعامل شركت ملی پخش فراورده های نفتی توسعه جایگاه ها را از مهم ترین اهداف این شركت در سال ۹۷ اعلام نمود و اظهار داشت: توسعه ۱۵۰ جایگاه همچون برنامه های شركت ملی پخش در سال ۹۷ است كه ۷۵ جایگاه از جانب بخش خصوصی اجرایی می شود، همینطور ۲۵ جایگاه كوچك مقیاس هم راه اندازی می گردد.

توزیع یك میلیون و ۸۰۰هزار لیتر بنزین به صورت سیار
مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی در پاسخ به سوالی در خصوص تولید رقابت در بین سوخت رسان های سیار و ورود چند شركت به این كسب وكار، اظهار داشت: فضا برای حضور سرمایه گذاران باز است. هم اكنون خودرویی كه برای سوخت رسانی عرضه شده از نظر ما قابل تردد در سطح شهرتهران نبود؛ ازاین رو یك خودرو بهتر سفارش داده شده كه تا آخر اردیبهشت ماه ساخته می گردد و در صورت رضایت، ساخت و عرضه آن توسعه پیدا می كند.
موسوی خواه با تاكید بر این كه اقدام های شركت ملی پخش كاملا شفاف است و هیچ رانتی در این شركت وجود ندارد، در پاسخ به این پرسش و درباره دستگاه های سوخت رسانی سیار اظهار نمود: با ۵۱ دستگاهی كه اكنون فعال می باشند، پاسخگوی نیاز شهروندان هستیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا جایگاه داران برای نقل و انتقالات مالی با مشكلاتی مواجهند، با اشاره به این كه هیچ جایگاهی به علت مشكلات مالی و نقل و انتقالات بانكی تعطیل نشده است، درباره سامانه شاپرك توضیح داد: تمامی جایگاه هایی كه روزانه حتی یك مرتبه خرید سوخت انجام می دهند، بدون هیچ مشكلی با سامانه شاپرك كار می كنند، اما در بعضی كلانشهرها برای تعدادی از جایگاه هایی كه خریدهای كلان و مداوم دارند، مكاتباتی با بانك مركزی انجام داده ایم تا زمان ۲۴ ساعته این جایگاه ها را بالا برند، البته هنوز پاسخی به مكاتبه ما داده نشده است.1397/02/18
12:26:50
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: بنزین , پخش , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز