كاهش دكل های حفاری نفت آمریكا ادامه یافت

كاهش دكل های حفاری نفت آمریكا ادامه یافت خبرگزاری نفت و گاز: شركت های انرژی آمریكا در شرایطی كه تولیدكنندگان در واكنش به قیمت های ضعیف از برنامه های هزینه كه در ابتدا برای سال جاری برنامه ریزی نموده بودند، عقب نشینی كرده اند، شمار دكل های حفاری نفت را برای سومین هفته متوالی كاهش دادند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شركت خدمات انرژی بیكر هیوز اعلام كرد شركت های حفاری، شمار دكل های نفتی را در هفته منتهی ۲۲ سپتامبر، ۵ حلقه كاهش داده و مجموع آنها را به ۷۴۴ حلقه رساندند كه پایین ترین رقم از ژوئن به شمار می رود. به این ترتیب، شمار دكل های حفاری برای دومین ماه متوالی كاهش خواهد یافت و همچنین با بزرگترین كاهش ماهانه از ماه می سال ۲۰۱۶ روبروست. همچنین به سوی نخستین كاهش سه ماهه از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به این طرف پیش می رود.
شمار دكل های حفاری كه معیاری برای ارزیابی تولید آینده به شمار می رود، همچنان از ۴۱۸ دكل فعال در مدت مشابه سال گذشته بالاتر است. زیرا شركت های انرژی زمانی كه انتظار داشتند قیمت های نفت آمریكا بالاتر از ۵۰ دلار در هر بشكه باشد، برنامه های هزینه مفصلی برای سال ۲۰۱۷ چیدند.
قیمت های نفت كه در پنج ماه از شش ماه گذشته كاهش داشته است، از ابتدای ماه میلادی جاری تاكنون حدود هفت درصد رشد داشته است.
طبق پیش بینی دولت آمریكا، تولید نفت شیل این كشور در اكتبر برای دهمین ماه متوالی افزایش خواهد یافت و به ركورد ۶.۱ میلیون بشكه در روز خواهد رسید.
اگرچه شركت های تولید و اكتشاف متعدد سرمایه گذاری های خود برای سال جاری را به دلیل اُفت قیمت های نفت خام كمتر كرده اند، همچنان قصد دارند هزینه بیشتری در سال جاری نسبت به سال گذشته داشته باشند.
تحلیلگران در شركت سیموز اند كو، متخصصان انرژی در بانك سرمایه گذاری آمریكایی پایپر جافری، هفته گذشته پیش بینی خود برای رشد شمار دكل های حفاری نفت و گاز را مورد بازبینی قرار دادند و اكنون انتظار دارند شمار آنها به ۸۸۱ حلقه در سال ۲۰۱۷ بالغ شود در حالی كه هفته پیش از آن، پیش بینی آنها ۸۸۴ حلقه بود. اما پیش بینی ها برای سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تغییر نكرد و همچنان انتظار می رود شمار دكل ها به ترتیب به ۹۵۹ حلقه و ۱۱۱۴ حلقه افزایش پیدا كند.
بر اساس گزارش رویترز، شمار دكل های حفاری نفت و گاز از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاكنون ۸۵۹ حلقه و ۵۰۹ حلقه در سال ۲۰۱۶ و ۹۷۸ حلقه در سال ۲۰۱۵ بوده است.

 

1396/07/01
23:17:45
5.0 / 5
5101
تگهای خبر: نفت , گاز , حفاری , دكل نفتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز