مسكو و ریاض به دنبال افزایش یك میلیون بشكه ای تولید نفت هستند

مسكو و ریاض به دنبال افزایش یك میلیون بشكه ای تولید نفت هستند خبرگزاری نفت و گاز: تهران- خبرگزاری رویترز به نقل از منابع ناشناس اعلام كرد، بعد از آنكه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا از بالا بودن مصنوعی قیمت های نفت اعلام نارضایتی كرد، روسیه و عربستان در حال تصمیم گیری برای افزایش تولید نفت اوپك و غیراوپك به میزان یك میلیون بشكه در روز هستند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری انگلیسی یاد شده، وزیران انرژی كشورهای یاد شده جمعه گذشته گفتند: ریاض و مسكو آماده افزایش تولید نفت هستند تا خیال مصرف كنندگان را از وجود نفت كافی در بازارها راحت كنند.
«خالد الفلیح» وزیر انرژی عربستان افزوده بود: افزایش تولید نفت تدریجی خواهد بود تا بازار دچار شوك نشود.
این تصمیم برای افزایش تولید به دنبال 17 ماه كاهش تولید سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) و متحدان غیراوپك آن صورت می گیرد كه با عنایت به احتمال كاهش صادرات نفت ایران باعث نگرانی بازارها از افزایش شدید قیمت های نفت شده بود.
قیمت نفت پایه بین المللی برنت دریای شمال پنج شنبه گذشته بعد از آنكه ترامپ دیدار خود با رهبر كره شمالی را لغو نمود به ركورد 80 دلار و 50 سنت در هر بشكه رسید كه از اواخر سال 2014 سابقه نداشت.
قیمت های نفت جمعه گذشته بعد از آنكه روسیه و عربستان اعلام نمودند كه آماده كنار گذاشتن محدودیت تولید نفت در چارچوب توافق كاهش تولید اوپك و غیراوپك هستند 2 درصد كاهش پیدا كرد و قیمت نفت برنت به 77 دلار در هر بشكه رسید.
اوپك در نشست رسمی 30 نوامبر 2016 (دهم آذرماه 1395) خود در وین، برای اولین بار از سال 2008 میلادی با كاهش تولید موافقت نمود تا با كاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها كمك نماید.
روسیه و 9 تولید كننده دیگر هم در اواخر سال 2016 به توافق كاهش تولید اوپك پیوستند. بر مبنای این توافق، كشورهای امضاكننده متعهد شدند در مجموع از سطح تولید 1.8 میلیون بشكه در روز بكاهند كه این میزان، حدود 2 درصد كل تولید نفت در جهان است. این توافق تا آخر سال 2018 معتبر است.
اقتصام**1063*2025


1397/03/06
13:06:38
5.0 / 5
4575
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز