آژیر خاموشی برق در مازندران به صدا در آمد

آژیر خاموشی برق در مازندران به صدا در آمد خبرگزاری نفت و گاز: ساری - استاندار مازندران آژیر خاموشی برق در تابستان گرم و مرطوب این خطه شمال كشور را به صدا در آورد و خواهان صرفه جویی جدی در تمامی بخش ها برای جلوگیری از این وضعیت شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز شنبه در كارگروه زیربنایی مازندران اظهار داشت كه در صورتی كه صرفه جویی در مصرف برق صورت نگیرد، استان با بحران خاموشی برق در تابستان مواجه می گردد.
وی اضافه كرد: مازندران با كسری برق در ساعات پیك مصرف رو به روست و به علت برخی كوتاهی در تامین كسری برق با تولید ظرفیت های جدید، این مشكل برای سال جاری جدی است.
رئیس شورای زیربنایی مازندران افزود: وزارت نیرو هم نسبت به احتمال خاموشی در مازندران و برخی دیگر از استان های كشور اخطار داد و مشتركان برق باید با صرفه جویی و مصرف بهینه به تامین كسری كمك كنند.
میانگین مصرف برق در مازندران طی فصل بهار، پاییز و زمستان حدود یك هزار و 800 مگاوات است كه در تابستان تا دو برابر افزایش می یابد و بنابراین ظرفیت تولیدی موجود پاسخگوی نیاز نیست.
تابستان سال قبل مردم مازندران در مرداد ماه حدود سه هزار مگاوات برق مصرف كردند كه ركورد جدید در مصرف انرژی استان بود.
مسئولان شركت برق مازندران پیش بینی كرده اند كه تابستان امسال دستكم با یكهزار و 300 مگاوات كسری برق رو به رو شوند.
مازندران به دلیل شرایط میهمان پذیری و حضور جمعیت شناور و ساخت و سازهای ویلایی بیشتر از میانگین كشوری در تابستان افزایش مصرف دارد.
** احتمال تغییر ساعات كار ادارات مازندران
استاندار مازندران همینطور اظهار داشت كه بزودی برای جبران برخی كمبودهای برق در این خطه شمال كشور نسبت به تغییر ساعت كار ادارات و سازمان های دولتی تصمیم گیری می گردد.
اسلامی اضافه كرد: در صورت نیاز ساعت كاری ادارات و دستگاههای دولتی استان زودتر شروع و در اوج گرما و پیك مصرف هم برای مدیریت مصرف برق تعطیل می گردد.
وی اظهار داشت: علاوه بر این، ادارات و دستگاههای دولتی موظفند تا در مصرف برق صرفه جویی و تجهیزات سرمایشی را در ساعات غیر كاری خاموش كنند.
** برنامه ریزی ظرفیت سازی 2 هزار مگاواتی برق
استاندار مازندران اظهار داشت كه بر مبنای برنامه ریزی افزایش حدود 2 هزار مگاوات برق برای این خطه شمال كشور در برنامه ششم پیش بینی شد و تا اوایل تیر ماه سال جاری حدود 310 مگاوات برق جدید به مدار اضافه می گردد و بقیه هم با استفاده از نیروگاههای جدید با سرمایه گذاری داخلی و خارجی تامین خواهد شد.
وی اضافه كرد: هم اكنون 210 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای افزایش ظرفیت تولید برق در مازندران در دست اجراست.
مازندران با دو مدیریت توزیع برق حدود یك میلیون و 700 هزار مشترك دارد.
براساس آمارشركت برق منطقه ای مازندران حدود 35 درصد سوء مصرف در این خطه شمال كشور وجود دارد كه با جلوگیری از این سوء مصارف، امكان كسری با ظرفیت فعلی امكانپذیر است.
6982/1654


1397/03/19
14:43:10
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: برق , تولید , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز