كمبود برق تابستانی در آذربایجان غربی با همكاری ادارات تامین می گردد

كمبود برق تابستانی در آذربایجان غربی با همكاری ادارات تامین می گردد خبرگزاری نفت و گاز: ارومیه- مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با تاكید بر صرفه جویی مردم در مصرف برق طی ایام گرم سال، اظهار داشت: كمبود میزان برق تولیدی در استان طی روزهای تابستان امسال با قطع برق ادارات و جایگاه های سی ان جی در زمان اوج مصرف تامین می گردد.


اكبر حسن بگلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: طی سال جاری به دنبال كمبود آب پشت سدها و كاهش توان تولید نیروگاه های برق آبی میزان تولید برق در كشور كم شده است و بخشی از آثار آن در آذربایجان غربی هم احساس خواهد شد.
وی افزود: میزان تولید برق در آذربایجان غربی طی فصل تابستان به علت اثرگذاری گرمای هوا بر تولید برق نیروگاه های گازی كاسته می شود و همین امر، بهره مندی استان از بخشی از تولید كشوری را برای تامین برق مصرفی ضروری می كند.
وی بیان كرد: طبق پیش بینی ها میزان تولید برق طی تابستان امسال در آذربایجان غربی یكهزار و 16 مگاوات است در حالیكه مصرف این بخش به یكهزار و 47 مگاوات خواهد رسید.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی ادامه داد: كمبود تولید در كشور و استان باید به طریقی در بخش مصرف جبران شود كه با عنایت به تمهیدات اندیشیده شده مقرر است این كمبود را با همكاری ادارات در كاهش مصرف بخصوص در وسایل سرمایشی و جایگاه های سی ان جی تامین نماییم.
حسن بگلو تصریح كرد: طبق این برنامه ریزی ها، جایگاه های سی ان جی در ساعات اوج مصرف شامل 12 تا 16 هر روز به صورت نوبتی تعطیل می گردد و مشوق هایی را برای جلوگیری از زیان این جایگاه ها در نظر گرفته ایم.
وی اظهار داشت: طبق بررسی ها در این ساعت ها مشكل خاصی در توزیع سی ان جی بین خودروها تولید نمی گردد ولی می توان با خاموش كردن برق این جایگاه ها در تامین برق مصرفی مردم موفق بود.
وی اضافه كرد: ادارات هم ملزم به استفاده كمتر از وسایل سرمایشی شده اند و طبق مقررات در نظر گرفته شده مقرر است این سیستم ها را از ساعت 12 خاموش كنند.
وی افزود: استفاده از ژنراتورهای برق برای خارج شدن از مدار برق رسانی و كاهش مصرف دیگر لوازم برقی اداری همچون مواردی است كه ادارات باید رعایت نمایند.
وی بیان كرد: بازرسی های مداومی از جانب شركت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از ادارات انجام می گردد تا مقررات اندیشیده شده برای فصل گرم سال به درستی اجرا شود.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اظهار داشت: البته شهروندان و مشتركان برق خانگی هم باید در این خصوص احساس مسوولیت كنند تا با كم شدن برق مصرفی در استان از خاموشی های برنامه ریزی شده كاسته شود.
حسن بگلو اضافه كرد: ما تمام توان خویش را برای جلوگیری از خاموشی گسترده به كار می گیریم ولی همكاری مردمی، مهمترین شرط در تحقق این امر به حساب می آید.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از اندازه از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر كولرهای گازی، امكان خاموشی در سطح كشور وجود دارد.
وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در میان مشتركان را به خود اختصاص می دهند؛ طبق بررسی ها سالانه 20 هزار مگاوات برق در این سیستم ها در كل كشور مصرف می گردد كه رقم بسیار زیادی است.
2093/3072


1397/03/25
12:30:32
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: برق , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز