اعلام اولویت های مدیرعامل جدید شركت ملی پالایش و پخش

اعلام اولویت های مدیرعامل جدید شركت ملی پالایش و پخش به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مذاكره با صندوق توسعه ملی، رفع مشكل فروش نفت كوره، افزایش سهم برندینگ، توزیع بنزین یورو ۴ و تكمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس را اولویت های این شركت اعلام نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علیرضا صادق آبادی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی كه ظهر امروز با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شركت ملی نفت، مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی و معاون امور بین الملل وزیر نفت برگزار شد، با بیان این كه آقای كاظمی با شهرت خوبی بازنشست شد، اظهار نمود: امیدوارم من هم با نام نیك از این صنعت خداحافظی كنم.

وی ادامه داد: مطمئن هستم با همكاری عزیزان می توانیم پشتیبانی برای تامین سوخت در كشور باشیم.

مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در ادامه در مورد اولویت های این شركت، بیان كرد: نخستین اولویت اتمام هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس است. با به مدار آمدن این پروژه بار روانی در مورد بنزین در كشور برداشته می گردد. از جانب دیگر باید در اغلب شهرهای بزرگ بنزین و نفت گاز یورو ۴ توزیع شود. شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای رفع مشكل آلودگی هوا همه توان خویش را به كار می برد، اما فقط بخشی از رفع این مشكل برعهده این شركت است.

صادق آبادی اظهار نمود: اولویت دیگر تولید فضای مناسب برای مشاركت بخش خصوصی است. ظرفیت های زیادی برای مشاركت بخش خصوصی در این شركت وجود دارد. زمانی باید طرح های توسعه ای انجام دهیم كه شرایط برای پذیرش فاینانس خارجی فراهم گردد. دولت نباید در هیچ زمینه ای با بخش خصوصی رقابت كند و باید تصدی دولت در شركت ملی پالایش و پخش را كاهش دهیم.

وی با اشاره به طرح برندینگ، اظهار داشت: طرح برندینگ زمانی موفق می گردد كه پالایشگاه ها هم در آن دخیل باشند به عبارت دیگر برای افزایش سهم برندینگ در توزیع سوخت پالایشگاه ها باید سهیم باشند تا حجم زیادی از توزیع فرآورده با كمك پالایشگاه ها انجام شود.

مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در ادامه در مورد چالش های پیشروی شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، اضافه كرد: از سال ۲۰۲۰ فروش نفت كوره با این كیفیت برای ما سخت خواهد شد. باید واحدهای لازم را برای رفع این مورد راه اندازی كنیم كه بسیار سرمایه بر هستند. از جانب دیگر مدت زمانی كه نیاز داریم به سال ۲۰۲۰ نخواهد رسید. در این راستا یك راه كوتاه مدت به ذهنم رسید كه باید مورد بررسی قرار بگیرد.

صادق آبادی ادامه داد: برای این چالش باید تلفیقی از نفت كوره، نفت خام و فرآورده فراهم گردد و در كوتاه مدت اجرا شود. البته باید بررسی كنیم كه امكان اجرای این طرح وجود دارد یا خیر. همینطور در زمستان امسال می توانیم تركیب نفت كوره و كاندنسیت را فراهم كنیم كه قابل سوخت باشد. برای این كار از مشاور بین المللی كمك خواهیم گرفت.

وی در ادامه اظهار نمود: اگر حدود ۲۰ میلیارد دلار پروژه در نوسازی پالایشگاه ها وجود داشته باشد، هیچ كدام از سهامداران بخش خصوصی و عمومی نمی توانند آن را تامین كنند. اگر می خواهیم در كشور توسعه تولید كنیم باید با صندوق توسعه ملی وارد مذاكره شویم كه این صندوق به جای این كه خرید خارجی را تامین مالی كند، بخشی از سهم داخل را تامین مالی كند. 

1396/07/23
22:21:41
5.0 / 5
4859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز