معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم:

مجوز شركت های كاغذی باطل می گردد

مجوز شركت های كاغذی باطل می گردد خبرگزاری نفت و گاز: قشم - معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: شركت های كاغذی و غیر فعال در این منطقه در طول سرشماری شناسایی و سپس مجوز آنان باطل و به امور مالیاتی معرفی می گردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، كیهان عباسیان روز شنبه در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم با وی تصریح كرد: وظیفه سازمان منطقه آزاد پشتیبانی از سرمایه گذاران در حوزه اقتصاد است كه در چهارچوب قوانین این منطقه به فعالیت مشغول هستند.
وی اضافه كرد: فرآیند ثبت سفارش با زیر ساخت های مناطق آزاد هم خوانی ندارد و بر اثر آن در 2 ماه گذشته هیچ ثبت سفارشی برای واردات كالا در منطقه آزاد قشم انجام نشده است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان كرد: اجرای طرح مذكور در عمل ركود را در حوزه تجارت این منطقه رقم زد و بنابراین از اردیبهشت ماه امسال تلاش ها برای حذف این قانون در مناطق آزاد شروع شد.
وی به تجارت كم فروغ قشم در ماه های اخیر اشاره و اظهار داشت: اگر روند فعلی ادامه یابد امكان انجام فعالیت اقتصادی در قشم وجود ندارد و در نتیجه این جزیره با پدیده مهاجرت رو به رو می گردد.
عباسیان اضافه كرد: برای حل این مشكل یا باید ثبت سفارش در مناطق آزاد حذف شود و یا یك خط اعتباری ارزی با حداقل 2 میلیارد دلار در مناطق آزاد هفتگانه در نظر گرفته شود.
وی افزود: مناطق آزاد شش های تنفسی كشور در شرایط امروزی اقتصاد هستند و می توانند خیلی از مشكلات را با عنایت به ابزارهای قانونی كه در دست دارند، مرتفع كنند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان ساخت: ورود گمرك جمهوری اسلامی به مناطق آزاد به معنای اعمال محدودیت برای جامعه اقتصادی می باشد حدود 160 هزار نفر با استفاده از آن ارتزاق می كنند.
جزیره قشم دارای 22 مجتمع تجاری و حدود 15 هزار فعال اقتصادی می باشد. شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارك با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع شده است.
7500


1397/04/16
17:02:28
5.0 / 5
5157
تگهای خبر: تجارت , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز