مدیرعامل شركت توزیع برق شیراز:

روند مصرف برق در شیراز فزاینده است

روند مصرف برق در شیراز فزاینده است خبرگزاری نفت و گاز: شیراز - مدیرعامل شركت توزیع برق شیراز با اشاره به اینكه همچنان با روند فزاینده مصرف برق روبرو هستیم اظهار داشت: انتظار است شهروندان با صرفه جویی و مصرف بهینه، این روند مصرف را اصلاح كنند تا بیش از این شامل خاموشی های نا خواسته نشوند.


مهندس جلال زراعت پیشه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در ایام گذشته مصرف انرژی در شیراز و شهرستان های اطراف به حدود یك هزار و 168 مگاوات رسیده است، این در شرایطی است كه همچنان روزهای گرمتری در تابستان امسال پیش بینی می گردد.
وی با اشاره به اینكه مصرف یك هزار و 168 مگاوات بطور قطع نقطه اوج مصرف نیست و پیش بینی می گردد میزان مصرف در مناطق تحت پوشش این شركت ازاین رقم بیشتر شود و سال قبل در این مناطق یك هزار و 274 مگاوات نقطه اوج مصرف بوده است.
مدیر عامل شركت توزیع برق شیراز افزود: به رغم خشكسالی و كاهش تولید برق از نیروگاه های برق آبی با تغییر تكنولوژی و بهره برداری از نیروگاه های حرارتی پیش بینی می گردد معادل سال قبل بتوان برق تولید كرد اما نكته مهم در همراهی و مشاركت مردم و كاستن از بار مصرف است، اگر 10 درصد در مصرف برق صرفه جویی شود در ایام آتی هم بدون هیچ نگرانی تابستان را خواهیم گذراند.
زراعت پیشه اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه موجود، كشاورزان در قبال 4 ساعت خاموشی پمپ ها در ساعات اوج مصرف 20 ساعت برق مجانی دریافت می كنند.
وی اضافه كرد: امسال علاوه بر صرفه جویی در ساعت های اوج مصرف باید در ساعت های غیر اوج هم به صرفه جویی پرداخت چونكه كاهش آب پشت سدها و كاهش انرژی برق آبی، تامین برق دراین ساعات را هم مشكل كرده است.
به ساعت ‎هایی كه مصرف برق زیاد است، ساعت اوج مصرف یا پیك مصرف می ‎ گویند. در ساعات اوج مصرف برق كه در اواسط روز و اوایل شب است، وسایل روشنایی هم به جمع مصرف كنندگان برق می پیوندد.
ساعات پیك مصرف در تابستان بین ساعات 14 تا 16 و 19 تا 23 است.
6113 /1876


1397/04/19
13:21:22
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز