افزایش قیمت نفت برای جبران ضرر سنگین

افزایش قیمت نفت برای جبران ضرر سنگین خبرگزاری نفت و گاز: بهای معاملات نفت روز پنج شنبه بعد از آنكه لیبی اعلام نمود صادرات نفت را ازسرخواهد گرفت، افزایش یافت و بخشی از ضرر سنگین روز گذشته را جبران كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱.۲۳ دلار یا ۱.۷ درصد افزایش یافت و به ۷۴.۶۳ دلار در هر بشكه رسید در حالیكه روز چهارشنبه ۶.۹ درصد سقوط كرده بود.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا بعد از سقوط پنج درصدی در معاملات روز گذشته، ۴۶ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۷۰.۸۴ دلار در هر بشكه رسید.

گِرِگ مك كنا، استراتژیست ارشد بازار در شركت "اكسی تریدر" اظهار نمود: بازارها در آسیا روز پنج شنبه آرام تر هستند. ریزش قیمتی كه شب گذشته برای برنت و وست تگزاس اینترمدیت مشاهده شد اغلب با بهبود در معاملات روز بعد همراه می گردد.

به گفته تحلیلگران، اعلام خبر بازگشایی چهار پایانه صادراتی از جانب شركت ملی نفت لیبی كه به بن بست توقف تولید این كشور آخر می دهد، یكی از عوامل اثرگذار در كاهش روز گذشته قیمت ها بود.

با بازگشایی این پایانه ها، حداكثر ۸۵۰ هزار بشكه در روز به بازارهای بین المللی بازمی گردد. از جانب دیگر تشدید تنشهای تجاری میان آمریكا و چین نگرانیها را نسبت به لطمه دیدن تقاضا برانگیخته است.

بر اساس گزارش رویترز، اما عاملی كه روز چهارشنبه تا حدودی از قیمت های نفت پشتیبانی كرد، آماری بود كه نشان داد ذخایر نفت آمریكا هفته گذشته حدود ۱۳ میلیون بشكه كاهش یافته كه بیشترین میزان در دو سال قبل بوده و سطح این ذخایر را به پایینترین حد از فوریه سال ۲۰۱۵ رسانده است.

عرضه به بازار آمریكا به علت مشكلات تولید در كانادا، تا حدودی محدود شده است.
1397/04/21
19:24:47
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز