صنایع یزد می توانند 181مگاوات برق مصرفی را كاهش دهند

صنایع یزد می توانند 181مگاوات برق مصرفی را كاهش دهند خبرگزاری نفت و گاز: یزد - مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق یزد اظهار داشت: واحد های صنعتی این استان در بخش توزیع، 315 مگاوات انرژی الكتریكی مصرف می كنند كه با مشاركت 195 واحد این عدد قابلیت كاهش 134مگاوات برق را دارد.


محمدرضا صحتی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: بر مبنای پیش بینی ها در سال 1397، 965 مگاوات نیاز مصرف در بخش توزیع پیش بینی شد كه با مشاركت صنایع و كشاورزان، پیك بار در بخش توزیع 851 مگاوات به ثبت رسید.
وی با اشاره به اینكه با وجود اینكه كمبود تولید برق در استان وجود ندارد، اضافه كرد: با این وجود برای پایدار نگهداشتن شبكه سراسری و برخورداری همه هموطنان از برق، مدیریت بار شبكه تا كاهش دما ادامه می یابد.
مدیرعامل شركت توزیع برق یزد خاطرنشان كرد: با هر درجه افزایش دمای هوا در كشور، یكهزار و 500 مگاوات به مصرف برق اضافه می گردد به همین دلیل، مدیریت بار شبكه در بازه های زمانی یك ساعت برای مشتركان برنامه ریزی شده است.
وی اضافه كرد: 47 درصد سهم پیك بار استان مربوط به شهرستان یزد است، این در شرایطی است كه 70 درصد مشتركان استان صنعتی هستند و در مرحله بعدی مشتركان خانگی قرار دارند.
این مسئول خاطرنشان كرد: یزد، جزو استان های با كمترین میزان خاموشی در كشور است اما در یك مقطع كوتاه و به علت لزوم و با عنایت به افزایش دما و نیاز كشور، مدیریت بار با برنامه روزانه و زمان بندی شده به مشتركان اعمال می گردد.
مدیرعامل شركت توزیع برق یزد با اشاره به اینكه 21 هزار مگاوات از انرژی مصرف كشور كه معادل مصرف چهار كشور همسایه است، مربوط به سیستم سرمایشی است، تصریح كرد: برق مشتركان استان از 275 خروجی پست فوق توزیع تأمین می گردد و بار كل استان به صورت لحظه ای در دیسپاچینگ رصد می گردد.
به گفته صحتی بیشترین پیك بار استان در ساعت های 12 تا 16 اتفاق می افتد، اگر مشتركان تنها 10 درصد در مصرف برق صرفه جویی كنند، شرایط برای متوقف كردن برنامه های مدیریت بار فراهم می گردد.
هم اكنون استان یزد 645 هزار مشترك برق دارد كه 81.2 درصد آنها خانگی، 2.3 درصد عمومی، 1.4 درصد كشاورزی، 1.7 درصد صنعتی و 13.4 درصد تجاری است.
از چندی پیش با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده، اعمال خاموشی روزانه در مدیریت بار برق استان در حال اجراست.
مصرف انرژی الكتریكی در فصل تابستان 2 برابر زمستان است كه با 10 درصد صرفه جویی مشكل خاموشی استان یزد رفع خواهد شد.
1968/ 2047/


1397/04/31
13:09:53
5.0 / 5
4552
تگهای خبر: انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز