مصرف برق در كردستان هفت درصد افزایش یافت

مصرف برق در كردستان هفت درصد افزایش یافت خبرگزاری نفت و گاز: سنندج - مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع نیروی برق كردستان اظهار داشت: مشتركان این استان در زمان اوج مصرف روزانه 457 مگاوات برق مصرف كردند كه حدود هفت درصد بیشتر از زمان مشابه سال قبل است.


فرید مظهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: مشتركان كردستانی تابستان سال گذشته در ساعات اوج مصرف روزانه تا 428 مگاوات برق مصرف كرده بودند.
وی اضافه كرد: شركت برق كردستان برپایه دستورالعمل وزارت نیرو از ابتدای تابستان مبادرت به اجرای طرح خاموشی برق در اغلب نقاط استان در ساعات اوج مصرف كرد و این خاموشی ها تا اواخر مرداد به طور پراكنده ادامه دارد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع نیروی برق كردستان خاطرنشان كرد: هم اكنون خاموشی ها در استان به حداقل ممكن رسیده و به احتمال بسیار زیاد تا اول شهریور آخر خواهد یافت.
مظهری با اشاره به اینكه از ابتدای تابستان امسال تابحال 40 اداره و سازمان دولتی با استفاده از استفاده از مولدهای خود در ساعات اوج مصرف، روزانه 10 مگاوات از بار انرژی شبكه را كاهش دادند، تصریح كرد: بازرسان شركت برق هر هفته به صورت مستمر از بانك ها و ادارات با هدف نظارت بر مصرف بازدید می كنند.
وی اظهار داشت: این بازرسی ها در جهت نظارت بر اجرای صحیح بخشنامه هیات دولت در خصوص لزوم كاهش 10 درصدی مصرف برق در ادارات و دستگاه های دولتی و خدماتی انجام می گردد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، شركت توزیع نیروی برق استان كردستان دارای 628 هزار مشترك است كه حدود 85 درصد مشتركان را انشعاب های خانگی تشكیل می دهند.
ضریب نفوذ برق در بخش شهری و روستایی كردستان 100 درصد است و تمام روستاهای زیر 10 خانوار هم از نعمت برق برخوردار می باشند.
7355/9102


1397/05/20
15:05:43
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز