افزایش قیمت نفت به دنبال كاهش تولید عربستان

افزایش قیمت نفت به دنبال كاهش تولید عربستان خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت روز سه شنبه بعد از انتشار گزارش ماهانه اوپك كه نشان داد عربستان سعودی تولید خویش را به منظور جلوگیری از اشباع عرضه بازار كاهش داده است، افزایش یافت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ماه آتی با ۲۶ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش نسبت به روز دوشنبه، به ۷۲.۸۷ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۳۲ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش یافت و ۶۷.۵۲ دلار در هر بشكه بود.

عربستان سعودی در ژوییه به اوپك اعلام نمود كه تولید خویش را ۲۰۰ هزار بشكه در روز كاهش داده و به ۱۰.۲۸۸ میلیون بشكه در روز رسانده است. گزارش ماهانه اوپك كه روز دوشنبه منتشر گردید و در تهیه آن از اطلاعات منابع ثانویه استفاده شده كاهش تولید عربستان سعودی را تایید نمود و این امر به قول معامله گران سبب صعودی شدن روند قیمت های نفت در اوایل معاملات روز سه شنبه شد.

بر اساس گزارش رویترز، كاهش تولید عربستان سعودی در حالی صورت گرفته كه انتظار می رود رشد تقاضا برای نفت كمتر شود. اوپك در گزارش خود پیش بینی نمود تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۹ به میزان ۱.۴۳ میلیون بشكه در روز رشد كند كه كمتر از ۱.۶۴ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۸ است.

این گروه در گزارش ماهانه خود اعلام نمود كندی رشد تقاضا به دنبال كندی احتمالی رشد اقتصادی در نتیجه اختلافات تجاری میان آمریكا و چین و همینطور نوسانات بازار نوظهور حاصل خواهد شد. با این حال طبق ارزیابی اوپك، تقاضا برای نفت به صورت كلی مطلوب خواهد ماند.
1397/05/23
13:03:17
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز