نیروگاه هریس خرداد 98 بهره برداری می گردد

نیروگاه هریس خرداد 98 بهره برداری می گردد خبرگزاری نفت و گاز: تبریز - استاندار آذربایجان شرقی پیشرفت فیزیكی فاز نخست نیروگاه هریس را 63 درصد اعلام نمود و اظهار داشت: این نیروگاه تا خردادماه سال 98 بهره برداری می گردد.


مجید خدابخش روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه یكهزار مگاواتی در حال احداث شهرستان هریس، از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به كمبود تولید برق دركشور خواسته ما براتمام فاز اول این نیروگاه تا آخر امسال است.
وی با اشاره به اینكه نیروگاه هریس با سرمایه گذاری اولیه 250میلیون یورویی و 140 میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است، اضافه كرد: فاز اول این نیروگاه 300 مگاوات برق تولید خواهد نمود.
خدابخش تصریح كرد: با بهره برداری از این نیروگاه، صنایع جدید در منطقه تولید و باعث جذب سرمایه گذاری و توسعه و رونق منطقه می گردد.
استاندار آذربایجان شرقی امروز همینطور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان هریس كه در شهرك صنعتی بیلوردی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینكه تولیدكنندگان و كارآفرینان افسران خط مقدم جنگ اقتصادی به حساب می آیند، اظهار داشت: دستگاه های خدمات رسان و بانك های استان باید با تولیدكنندگان مدارا كنند.
خدابخش با اشاره به اینكه بعضی از واحدهای تولیدی و صنعتی هریس از مشوق های مالیاتی نتوانسته اند استفاده كنند، بر لزوم اطلاع رسانی از این مشوق ها تصریح كرد.
وی اضافه كرد: وقتی مجلس شورای اسلامی و دولت مشوق هایی برای واحدهای تولیدی و بخش خصوصی در نظر گرفته اند تا زمینه توسعه و رونق شهرك های صنعتی فراهم گردد، انتظار می رود تا دستگاه ها مشمولان را از چگونگی اجرای مشوق ها آگاه كنند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینكه تكمیل بزرگراه تبریز-هریس-اهر جزو طرح های مهم استان است، افزود: 35 كیلومتر از 50 كیلومتر باقی مانده تا آخر سالجاری آسفالت ریزی و زیر بار ترافیك می رود.
شهرستان هریس با حدود 70هزار نفر جمعیت در 70 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی قرار دارد.
3071/7227


1397/05/26
13:01:16
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز