هند در جست و جوی راهی برای ادامه واردات نفت از ایران

هند در جست و جوی راهی برای ادامه واردات نفت از ایران خبرگزاری نفت و گاز: هند سرگرم مذاكره با كشورهای اروپایی برای یافتن راهی به منظور متقاعد كردن آمریكا برای رفع تحریم ها ضد ایران است چونكه روی اقتصاد هند تاثیر منفی خواهد گذاشت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایندین تریبون، آمریكا فشار برای تحریم ایران را افزایش داده و هند در جست و جوی راهی برای حفظ روابطش با ایران است. یكی از منابع آگاه اظهار نمود مشتریان نفتی بزرگ ایران كشورهایی مانند هند و چین هستند كه در جست و جوی راه هایی برای دور زدن تحریم ها و باز نگه داشتن خط واردات نفت ایران هستند. هند و چین همینطور درخواست خود برای معافیت از تحریم های آمریكا را مطرح كرده اند.

به گفته منابع آگاه، هند برای واردات نفت از ایران در مقایسه با آمریكا، مدت اعتبار طولانی تری برای پرداخت پول نفت دارد. ایران سومین صادركننده بزرگ نفت به هند است كه بیش از ۸۰ درصد از نیازهای انرژی خویش را وارد می نماید. زمانی كه هزینه ها محاسبه می شوند در بلندمدت واردات نفت ایران قابل چشم پوشی نیست.

از سوی دیگر، هند سرگرم بررسی منابع تامین جایگزین است چونكه هزینه نفت و حمل نفت ایران احیانا افزایش پیدا خواهد نمود. روپیه هند ضعیف شده و این مسوله روی هزینه ها سنگینی می كند و در نهایت امكان دارد هند را در آینده با بحران اقتصادی مواجه كند.

منابع آگاه اظهار كرده اند هند واردات نفت خود از ایران را نسبت به حال حاضر كاهش خواهد داد تا بتواند از معافیت آمریكا برای ادامه وارداتش برخوردار شود. بعلاوه هند ناچار است در نبود معافیت، جایگزین های دیگری را پیدا كند كه گران تر هستند. اگر تحریم ها به افت صادرات ایران منجر شود، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش خواهد یافت.

طبق گزارش های منتشره، اگر قیمت نفت به بیش از ۸۰ دلار در هر بشكه صعود كند، موقعیت هند وخامت بیشتری پیدا خواهد نمود. افزایش ۱۰ دلاری هر بشكه نفت، ۵۰ واحد روی كسری حساب جاری هند تاثیر خواهد گذاشت و به تورم منجر می گردد.
1397/06/05
13:55:47
5.0 / 5
4909
تگهای خبر: تحریم , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز