اختلاس گر شركت اكتشاف نفت كجاست؟

اختلاس گر شركت اكتشاف نفت كجاست؟ خبرگزاری نفت و گاز: پس از گذشت حدود ۹ ماه از كشف یك فساد مالی گسترده در مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران و متواری شدن متخلف، سرانجام كشوری كه متخلف به آن متواری شده بود مشخص شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دی ماه سال قبل یك فساد مالی گسترده در مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران با هماهنگی مدیران وزارتخانه و ورود سازمان بازرسی كل كشور كشف شد. در این راستا اعلام گردید یكی از معتمدین مالی مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت بعد از اختلاس كلان میلیاردها تومان از بیت المال از كشور گریخته است.

در آن زمان گفته شد، فرد اختلاس كننده گرین كارت كانادا داشته و با استفاده از تركیه راهی این كشور شده است.

فرد متخلف كه خزانه دار شركت بوده، از سال ها قبل و در دوران دولت احمدی نژاد در این سمت حضور داشته و از همان زمان این تخلفات را شروع كرده بود. این فرد دارای ۳۰ سال سابقه خدمت بوده و آن گونه كه به نظر می آید ظاهرا تخلفات خویش را از سال ۱۳۸۸ شروع كرده و بعد از كشف این تخلف توسط مسئولان شركت نفت با احساس خطر دستگیری از كشور متواری شده است.

در همان زمان وزیر نفت دستور داد سازمان حسابرسی بعنوان بازرس قانونی شركت نفت و همینطور حسابرسی داخلی این شركت ضمن انجام تحقیقات دقیق برای روشن شدن ابعاد مبحث و تعیین میزان سوء استفاده اقدام نمایند. همینطور وزیر نفت دستور بركناری و آماده به خدمت شدن تعدادی از مسئولان ذیربط را كه در انجام مسئولیت هایشان بی دقتی و اهمال كردند، هم صادر كرد.

اكنون با گذشت حدود ۹ ماه بیژن زنگنه به خانه ملت از مشخص شدن كشوری كه فرد متخلف به آن متواری شده اطلاع داده است.

به گفته وی، این فرد هنوز دستگیر نشده است.
1397/06/07
13:44:52
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: نفت , وزیر نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز