256قلم كالا در شركت نفت و گاز كارون خوزستان بومی سازی شد

256قلم كالا در شركت نفت و گاز كارون خوزستان بومی سازی شد خبرگزاری نفت و گاز: اهواز - مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز كارون اظهار داشت: 258 قلم كالا به ارزش36.7 میلیارد ریال در یك سال قبل با تلاش كارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات این شركت، بومی سازی شده و از واردات آن بی نیاز شده ایم.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب، محسن دهانزاده بیان كرد: شركت بهره برداری نفت و گاز كارون با تامین 25 درصد نفت خام كل كشور بزرگترین شركت بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب است كه مسئولیت راهبری و تولید صیانتی نفت، گاز و مایعات گازی را با تولید روزانه یك میلیون و 30 هزار بشكه نفت خام برعهده دارد.
وی اضافه كرد: در یك سال قبل تعداد هشت حلقه چاه توسعه ای با تولید حدود 11.9 هزار بشكه در روز، 24 حلقه چاه تعمیری با تولید 33.8 هزار بشكه و اقدامات ترمیمی بر روی حدود 200 حلقه چاه انجام شده كه استحصال بیش از 77 هزار بشكه نفت در روز را به دنبال داشته است.
دهانزاده اظهار داشت: تعمیر تعداد 192 حلقه چاه توسط دستگاه لوله مغزی سیار با یك هزار و 216 دكل روز، 9 مورد تعمیر با لوله مغزی سیار و 9 مورد اسیدكاری چاه های تزریقی در سال گذشته و هم جلوگیری از سوزانده شدن 67 هزار بشكه نفت در 106 مورد عملیات توسط دستگاه فرآورش سیار (MOT) همچون اقدامات فنی و مهندسی است كه درتحقق اهداف تولید این شركت نقش به سزایی داشت.
مدیرعامل شركت بهره برداری نفت و گاز كارون با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از تولید كنندگان داخلی و كالای ایرانی بر مبنای رهنمود رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: این شركت به منظور نگهداشت و افزایش تولید نفت و گاز از میادین زیرپوشش، در جهت پشتیبانی از تولیدات داخلی از ظرفیت شركت های تامین كننده و خدمات دهنده داخلی برای تامین كالای مورد نیاز و انجام بخش عظیمی از اقدام ها و عملیات فنی و مهندسی در بخش های بالادستی و پایین دستی استفاده می نماید كه در سال 1396 از مجموع حدود 300 میلیارد ریال كالای خریداری شده، رقمی بالغ بر 180 میلیارد ریال مربوط به كالاهای داخلی همچون موتورجوش دیزلی، انواع پمپ آب، فیلتر، فشار سنج، شیرآلات صنعتی و ساختمانی، لباس كار و پوتین ایمنی و سایر ملزومات بوده است.
وی همینطور از بومی سازی تعداد 258 قلم كالا به ارزش36.7 میلیارد ریال توسط كارشناسان اداره نگهداری و تعمیرات شركت كارون، نصب دو تلمبه SRP بومی سازی شده توسط دانشگاه شهید چمران اهواز در چاه های این شركت و مشاركت در طراحی، ساخت و نصب فوران گیر خودكار تلمبه های SRP و PCP به همراه پنل بعنوان بخش دیگری از دستاوردهای شركت بهره برداری نفت و گاز كارون در حوزه ساخت داخل و پشتیبانی از سازندگان داخلی در یك سال اخیر نام برد.
عمده فعالیت تولید نفت خام شركت بهره برداری نفت و گاز كارون در حوزه شهرستان اهواز است.
شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب با پنج شركت تابعه نفت و گاز مسجدسلیمان، آغاجاری، گچساران، كارون و مارون روزانه حدود سه میلیون بشكه نفت خام و بیش از یكصد میلیون متر مكعب گاز طبیعی تولید می كند.
بخشی از نفت خام تولیدی این شركت كه گستره فعالیت آن در پنج استان جنوب و جنوب غربی كشور قرار دارد به پایانه نفتی خارگ برای صادرات و بخشی هم با استفاده از لوله به پالایشگاه های نفت آبادان، اصفهان، شیراز، تهران و تبریز برای تولید فراورده های نفتی برای مصرف داخلی انتقال می یابد.
ستاد مركزی شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب در اهواز است.
6065/ 6037


1397/06/12
21:03:45
5.0 / 5
4654
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز