رشد ۵۶ درصدی واردات نفت هند از ایران

رشد ۵۶ درصدی واردات نفت هند از ایران خبرگزاری نفت و گاز: آمارها نشان داده است واردات نفت هند از ایران در اوت ۵۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از رویترز، آمار رهگیری نفتكش ها نشان داد هند در ماه اوت حدود ۵۲۳ هزار بشكه در روز نفت از ایران وارد كرده است كه ۵۶ درصد نسبت به اوت سال ۲۰۱۷ رشد داشت، اما ۳۲ درصد نسبت به ژوییه كاهش نشان داد.

آمار به دست آمده از منابع بازرگانی نشان داد بخشی از این محموله ها در ژوییه بارگیری شده بودند و در اوت به مقصد رسیدند.

برنامه واردات سالانه پالایشگاه های دولتی هند برای سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ قبل از تصمیم ماه مه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا برای خروج از برجام و وضع مجدد تحریم ها ضد ایران نهایی شده بود.

یك مقام دولتی هندی اظهار نمود: هند كه بزرگترین مشتری نفت ایران بعد از چین است، واردات نفت ایران را متوقف نخواهد كرد و استراتژی خود در زمینه خرید نفت ایران را بعد از دیدار روز پنجشنبه با مقامات آمریكایی نهایی خواهد نمود.

در فاصله آوریل تا اوت كه پنج ماه نخست سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ هند است، واردات نفت این كشور از ایران ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد كرد و به ۶۴۶ هزار و ۲۰۰ بشكه در روز رسید.

شركت "ایندین اویل" كه بزرگترین پالایشگاه هند است، حدود ۴ میلیون بشكه نفت ایران را در اوت وارد كرد كه معادل حدود ۱۳۴ هزار بشكه در روز بود. شركت "بهارات پترولیوم" حدود ۱۳۱ هزار بشكه در روز نفت ایران را در اوت دریافت كرد.

شركتهای "ریلاینس اینداستریز" و "هندوستان پترولیوم" در اوت نفت ایران را خریداری نكردند در حالیكه آمار ماهانه شركت پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور و "نایارا انرژی" تغییر چندانی نداشت و به ترتیب حدود ۱۲۰ هزار و ۱۳۸ هزار بشكه در روز بود.

بر پایه آمار، واردات نفت هند از ایران در فاصله ژانویه تا اوت سال ۲۰۱۸ به میزان ۲۱ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷ رشد داشت و به ۶۰۰ هزار و ۴۰۰ بشكه در روز رسید.1397/06/15
12:42:49
5.0 / 5
4423
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز