كشور برای خاموشی صفر آماده می گردد

كشور برای خاموشی صفر آماده می گردد خبرگزاری نفت و گاز: معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر اظهار داشت: هدف گذاری صنعت برق كشور خاموشی صفر است و تلاش داریم با اجرای برنامه ۰۹۸ بتوانیم ۵۰۰۰ مگاوات برق در تولید و ۳۰۰۰ مگاوات برق در مصرف به میزان قدرت تامین و تولید اضافه نماییم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمودرضا حقی فام با اشاره به پیك بار امسال اظهار نمود: پیك تابستان امسال را با همكار خیلی خوب مردم سپری كردیم، اما با عنایت به تجربیات به دست آمده در پیك امسال برنامه هایی را در تولید و مصرف برای سال آینده تدوین كرده ایم، البته این برنامه ها برای اجرایی شدن نیازمند مجوزهایی دارد و هم اكنون در شورای اقتصاد و هیات دولت مطرح است.
وی با اشاره به اینكه امسال تجربه خوبی برای گذر از پیك داشتیم و توانستیم در كاهش مصرف برق بخش دولتی و صنعتی موفق باشیم، اضافه كرد: با كسب این تجربه درصدد هستیم تا پرمصرف ها را به سمت خوش مصرفی سوق دهیم و باید اظهار داشت كه هم اكنون ۸۵ درصد مشتركان خانگی ما جزو مشتركین خوش مصرف هستند و ۱۵ درصد مابقی پرمصرف هستند.
حقی فام با اشاره به اینكه رفتار مصرفی پرمصرف ها باید با الگوی جدید هم خوانی داشته باشد و هر چقدر از این الگو فاصله بگیرند، ضریب جریمه آنها بالا خواهد رفت، عنوان كرد: هم اكنون دستورالعمل اجرایی تغییر تعرفه برق برای پرمصرف ها در هیات دولت منتظر اجرا است كه بعد از تائید دستورالعمل، اجرای آن توسط وزیر نیرو به شركت های توزیع برق ابلاغ خواهد گردید و این برنامه فقط مختص ایام پیك نیست و در طول سال قابلیت اجرایی دارد.
معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر به اقدامات اجرایی صنعت برق در برنامه ۰۹۸ اشاره كرد و اظهار داشت: در این برنامه، در كنار تغییر تعرفه برق برای پرمصرف ها به دنبال این هستیم كه لامپ های LED را جایگزین لامپ های پرمصرف نماییم و در مناطق گرمسیری كولرهای گازی غیر استاندارد حذف شود.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا قیمت برق افزایش خواهد داشت یا خیر؟ عنوان كرد: هم اكنون برنامه ای برای تغییر نظام تعرفه ای برق نخواهیم داشت و فقط به دنبال اصلاح الگوی مصرف هستیم.
حقی فام در مورد بخش صنعتی و كشاورزی اینگونه اظهار داشت كه با عنایت به سپری كردن ایام پیك بار، در این بخش ها هم اكنون محدودیت مصرف برق نخواهیم داشت و در كاهش مصرف از آنها تقاضا داریم كه از تجهیزاتی بهره ببرند كه راندمان بالایی دارند و انرژی بری آنها كمتر است.1397/06/18
14:28:06
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: استاندارد , انرژی , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز