اوپك: توافق نفتی باید حفظ شود

اوپك: توافق نفتی باید حفظ شود خبرگزاری نفت و گاز: دبیركل اوپك اظهار نمود اوپك باید به هماهنگی با سایر تولیدكنندگان نفت برای مدیریت عرضه جهانی ادامه دهد چونكه تقاضا برای نفت با موانعی مواجه می باشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد باركیندو در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشت: توافق تاریخی میان عربستان سعودی، روسیه و سایر تولیدكنندگان كه در اواخر سال ۲۰۱۶ برای محدودیت عرضه منعقد شد، باید دائمی شود. تقاضا برای نفت قوی است با این وجود استفاده از نفت با موانعی روبرو شده است.

دبیركل اوپك اظهار داشت: هیچ گزینه بادوامی بجز نهادینه كردن این توافق و دائمی كردن همكاری میان اوپك و شركایش وجود ندارد. قیمت های پایین نفت كه به صنعت نفت صدمه زد و آن را از سرمایه گذاری محروم كرد، ادامه همكاری میان تولیدكنندگان را بعنوان تنها راه برای حفظ ثبات بازارها مبرم می كند.

میانگین قیمت هر بشكه نفت امسال حدود ۷۲ دلار بوده است و آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته اخطار داد قیمت های نفت امكان دارد به بالای ۸۰ دلار در هر بشكه صعود كند، مگر اینكه تولیدكنندگان تولید كمتر ایران و ونزوئلا را كه از اعضای اوپك هستند، جبران كنند. باآنكه اختلافات تجاری و مشكلات مالی در بعضی از بازارهای نوظهور، ریسكی برای تقاضا برای نفت به حساب می آید اما آژانس بین المللی انرژی اخطار داده كه ریسك های عرضه بر نگرانی های مذكور سنگینی می كند.

عربستان سعودی و روسیه كشورهای اوپك و غیراوپك را در توافق كاهش تولید كه از ژانویه سال ۲۰۱۷ برای حذف مازاد عرضه به اجرا درآمد، هدایت كرده اند. این كشورها در ژوئن توافق كردند تولیدشان را یك میلیون بشكه در روز بالا برند. كمیته نمایندگان اوپك و غیراوپك مقرر است هفته آینده در الجزایر برای بازبینی پایبندی تولیدكنندگان به اهداف تولید دیدار كند اما هنوز مشخص نمی باشد این كمیته درباره نحوه توزیع افزایش تولید میان تولیدكنندگان چه سفارش ای خواهد نمود.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان و الكساندر نواك، همتای روسی وی، شنبه هفته جاری با یكدیگر دیدار كرده و بر تعهدشان برای تضمین عرضه كافی به بازار تاكید نمودند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نواك هفته گذشته گفته بود روسیه درصورت لزوم، آماده است تولیدش را به ركورد بالایی افزایش دهد. عربستان سعودی كه هیچگاه بالاتر از ۱۱ میلیون بشكه در روز تولید نكرده است، اعلام نمود می تواند حداقل ۱۲ میلیون بشكه در روز تولید نماید. عربستان كه بزرگ ترین تولیدكننده عضو اوپك است، عمده ظرفیت تولید شناور این گروه را در اختیار دارد.
1397/06/27
13:56:19
5.0 / 5
4728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز