یونی پك: چین واردات نفت ایران را می كاهد

یونی پك: چین واردات نفت ایران را می كاهد خبرگزاری نفت و گاز: شركت یونی پك چین اعلام نمود چین به علت تحریم های آمریكا ضد تهران كه از نوامبر آغاز می شود، واردات نفت ایران را كاهش خواهد داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چن بو، رییس یونی پك، در سی و چهارمین كنفرانس نفت آسیا اقیانوسیه در سنگاپور با بیان مطلب فوق، اظهار داشت: هنوز درباره میزان كاهش واردات تصمیمی گرفته نشده است.

وی همینطور اظهار داشت: تقاضای جهانی برای نفت با فناوریهای جدیدی و بهره وری در مصرف انرژی همچون ظهور تجدیدپذیرها كه مصرف نفت را به تدریج كم می كنند، در اواسط دهه ۲۰۳۰ به ۱۰۴.۴ میلیون بشكه در روز خواهد رسید كه تنها اندكی بالاتر از ۱۰۰ میلیون بشكه در روز فعلی است.

این تحولات به معنای آن خواهد بود كه رشد تقاضای جهان برای نفت در سالهای آینده آهسته خواهد شد و در سال ۲۰۳۵ به اوج خود می رسد.

با وجود تنشهای تجاری میان چین و آمریكا، این مقام چینی اظهار نمود عرضه نفت آمریكا منبع جدید مهمی برای پالایشگاههای چینی است و به آنها اجازه می دهد وابستگی خود به نفت خاورمیانه و آفریقا را كه چین به شدت به آنها متكی است، كاهش دهند.

بر اساس گزارش رویترز، چن بو اظهار نمود قیمتهای نفت با عنایت به دینامیك فعلی عرضه و تقاضا، بین ۶۰ تا ۸۰ دلار در هر بشكه، عادی خواهد بود.
1397/07/02
14:46:05
5.0 / 5
4326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز