گاز فلرهای پارس جنوبی شیرین می گردد

گاز فلرهای پارس جنوبی شیرین می گردد خبرگزاری نفت و گاز: بوشهر- معاون وزیر نفت اظهار داشت: با اجرای سیاست كاهش فلرسوزی كه مدتی است در پالایشگاه های پارس جنوبی شروع شده گازهای مشعل ها شیرین سازی آلایندگی در این منطقه كاسته می شود.


حمیدرضا عراقی روز چهارشنبه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی اسكله صادرات میعانات گازی و افتتاح ساختمان های پایانه بندر سیراف درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در این ارتباط طرح ضد فلرینگ برای به حداقل رساندن فلرها و استفاده بهینه از آنها برای تبدیل به گاز شیرین به مناقصه گذاشته شده است.
وی افزود: یكی از شركت های بخش خصوصی در این مناقصه برنده شده كه مقرر است با عقد قرارداد این فلرها را خریداری و به گاز شیرین تبدیل و به جایگاه عرضه سوخت تحویل دهد.
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران در باره آلایندگی در شهرستان های كنگان و عسلویه یادآورشد: طرح ضد فلرینگ در پارس جنوبی مدتی است شروع شده و نتایج خوبی هم تابحال حاصل شده است طوریكه در آغاز اجرای این طرح میزان آلایندگی در منطقه سیر نزولی پیدا كرد.
معاون وزیر نفت اظهار داشت: اما بدلیل افتتاح فازهای پالایشگاهی جدید دوباره آلایندگی در منطقه سیر صعودی داشته كه اجرایی شدن طرح شیرین سازی گاز فلرها و مشعل ها بدنبال كنترل و به حداقل رساندن آلایندگی هستیم.
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران بیان كرد: استان بوشهر مهد تولید سرمایه ملی و انتقال گاز و دیگر منابع انرژی در كشور است و توسعه این استان رویكرد مجموعه نفت می باشد.
عراقی به احداث اسكله سیراف اشاره نمود و افزود: اجرای این پروژه گامی در جهت مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت و شركت ملی گاز ایران برای منفعت رسانی به مناطق پیرامونی صنعت است.
وی تصریح كرد: توانمندسازی مردم رویكرد مهم شركت ملی گاز ایران است و با راه اندازی این اسكله این هدف هم محقق و در آینده امكان واردات و صادرات با استفاده از اسكله میعانات گازی سیراف فراهم می گردد.
در این آیین ساختمان های پایانه میعانات گازی سیراف كه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و در 2 طبقه تولید شده، شامل بخش های اداری، رستوران، كلینیك، ورزشی و 35 واحد مسكونی راه اندازی شد.
برای احداث ساختمان های اداری پایانه صادرات میعانات گازی سیراف 130میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر شده بود درحالی كه تابحال افزون بر 180 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.
همچنین بهره برداری رسمی از پست برق 132 كیلو ولت پشتیبان فازهای 1 تا 3 پارس جنوبی با 320 میلیارد ریال اعتبار و عملیات اجرایی اسكله سیراف صادرات میعانات گازی بندر سیراف با اعتبار 220 میلیارد ریال شروع شد.
7208/6043


1397/07/04
22:48:55
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: انرژی , برق , پالایشگاه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز