مشاور وزیر نفت:

نوسانات ارزی مانع سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی است

نوسانات ارزی مانع سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی است خبرگزاری نفت و گاز: تهران- مشاور وزیر نفت اظهار داشت: با وجود ظرفیت های گسترده در صنعت پتروشیمی، به علت نوسانات ارزی فرصت سرمایه گذاری در این صنعت مهیا نشده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، موید حسینی امروز(چهارشنبه) در همایش «تولید و توسعه پایدار، صنایع پایین دستی پتروشیمی و تعاون» اظهارداشت: ظرفیت صنایع بالادستی پتروشیمی در عربستان 100 میلیون تن و در ایران 60 میلیون تن است، اما با عنایت به ظرفیت هایی كه دارا هستیم از شرایط موجود راضی نیستیم.
وی اضافه كرد: صنایع پایین دستی به علت نوسانات ارزی و كمبود مواد اولیه، بازار كشورهای همسایه را از دست داده اند.
وی درباره سهم صنایع پایین دستی در بازار منطقه اظهار داشت: سهم این صنایع از بازارهای منطقه 25 میلیارد دلار است اما سهم ایران از مجموع این رقم به یك میلیارد دلار می رسد.
مشاور وزیر نفت تصریح كرد: در شرایط فعلی با طوفان بیكاری مواجه هستیم و توسعه صنایع پایین دستی راه عبور از این بحران است.
حسینی اظهار داشت: زمانی كه ما بر سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی تاكید می نماییم برخی صنایع بالادستی گمان می كنند كه در مقابل آنها ایستاده ایم درحالی كه چنین نیست.
وی با اشاره سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری مالزی در صنایع پایین دستی اظهارداشت: با وجود همه ظرفیت هایی كه داریم سرمایه گذاری محدودی در صنایع پایین انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، همایش تولید و توسعه پایدار صنایع پایین دستی پتروشیمی و تعاون امروز(چهارشنبه) در مركز همایش های برج میلاد با حضور جمعی از مسئولان حوزه تعاون، پتروشیمی و بورس برگزار گردید.
در این همایش وضعیت صنایع پایین دستی پتروشیمی، مشكلات، چالش ها و فرصت های این صنعت در میزگردهای تخصصی بررسی گردید.
اقتصام**9454**2022


1397/07/25
16:47:48
5.0 / 5
5033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز