جریمه ادارات پرمصرف آب در اردبیل 2 برابر شد

جریمه ادارات پرمصرف آب در اردبیل 2 برابر شد خبرگزاری نفت و گاز: اردبیل - سرپرست شركت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل اظهار داشت: جرایم مربوط به عدم رعایت الگوی مصرف آب شرب و مصرف مازاد بر شاخص تعیین شده در بخش اداری این استان از سال آینده 2 برابر می گردد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، یحیی سیف الهی روز شنبه در آیین نواخته شدن زنگ آب در خلخال اضافه كرد: امسال جرایم مصرف مازاد آب در ادارات استان به ازای هر متر مكعب مصرف اضافی با سه برابر افزایش نسبت به سال قبل به 35 هزار ریال رسید.
وی با اشاره به اینكه امسال نرخ آب بهای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی آب شرب در استان چهار درصد در مقایسه با سال قبل افزایش یافته، اظهار داشت: برای پیشگیری از مصرف مازاد آب و فرهنگ سازی جهت استفاده بهینه آب شرب علاوه از افزایش سطح جرایم اعمال شده در بخش اداری، جرایم مربوط به مصرف آب مازاد بر شاخص های تعیین شده برای مدارسی كه الگوی مصرف را رعایت نكنند، اعمال خواهد شد.
وی استاندارد و الگوی تعریف شده برای مصارف آب اداری را هزار و 200 لیتر برای هر كارمند در طول یك ماه ذكر كرد و اضافه كرد: تعداد ادارات و دستگاه های اجرایی كه این الگو را رعایت می كنند بسیار كم است.
سیف الهی اظهار داشت: مجانی بودن انشعاب و مصرب آب شرب مساجد و مراكز مذهبی استان همچون عوامل رعایت نشدن الگوی مصرف آب در این گونه اماكن است.
به گفته او، برغم افزایش بی سابقه دمای هوا و افزایش مصرف آب در هفت ماه امسال به جز شهر عنبران، مشكلی در تامین آب شرب مصرفی شهرهای مختلف استان بوجود نیامد.
وی با اشاره به اینكه اردبیل جز استان های سردسیر كشور محسوب شده و میانگین مصرف آب شرب در این استان نسبت به سایر استان ها پایین است، اضافه كرد: با این وجود مصرف آب در این استان بیشتر از استانداردهای تعریف شده در الگوی مصرف آب شرب است.
فرماندار خلخال هم در این آیین لازمه توسعه هر منطقه را نیازمند بهره مندی از آب شرب سالم و بهداشتی ذكر كرد و اظهار داشت: برغم وفور منابع آبی در این شهرستان كاهش نزولات آسمانی در سال های اخیر احتمال وقوع بحران آب را افزایش داده است.
فریدون بابایی اضافه كرد: امسال آب شرب مصرفی 40 روستای این شهرستان با استفاده از تانكرهای آبرسانی سیار تامین شد كه دلیل این امر مدیریت نادرست آب در سال های گذشته برغم اجرای طرح های آبرسانی روستایی در روستاهای كم آب
است.
تولید سالانه آب شرب سالم و بهداشتی در استان اردبیل 80 میلیون متر مكعب و مصرف آب طول سال حداكثر 60 میلیون متر مكعب در بخش های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی می باشد.
7119/6018


1397/07/28
20:04:28
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: استاندارد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز