افزایش راندمان نیروگاه ها با یك ایده ی جدید

افزایش راندمان نیروگاه ها با یك ایده ی جدید خبرگزاری نفت و گاز: رئیس مركز توسعه فناوری نانو در بخش برق و انرژی اظهار داشت: به منظور افزایش راندمان نیروگاه ها، محصولاتی مبتنی بر فناوری نانو با كاربرد ویژه در صنعت نیروگاهی توسط متخصصان داخلی تولید شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نسترن ریاحی نوری در سی و سومین كنفرانس بین المللی برق در جمع خبرنگاران با بیان این كه این سه محصول شامل پوشش ضدسایش روی پره توربین گازی، پوشش سد حرارتی ysz و دستورالعمل استفاده از نانو فیلترهای هوای ورودی است و از جدیدترین دستاوردهای پژوهشگاه نیرو است، اظهار نمود: پوشش ضدسایش روی پره توربین گازی، پوشش سد حرارتی ysz، پكیج پرتابل تصفیه پساب نیروگاهی و دستورالعمل استفاده از نانو فیلترهای هوای ورودی همچون دستاوردهای جدیدی است كه در حاشیه سی و سومین كنفرانس بین المللی برق رونمایی گردید.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص تفاوت این محصول با نمونه خارجی و میزان هزینه در این طرح اظهار داشت: برای اجرای این سه طرح تابحال ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده كه یك پنجم نمونه خارجی است كه با توانایی داخلی تولید شده و آمادگی تولید انبوه را در صنعت برق دارد.
رئیس مركز فناوری نانوی پژوهشگاه نیرو تصریح كرد: با عنایت به جدید بودن این فناوری و فاصله ناچیز ما در این تكنولوژی با سایر كشورهای دنیا، درصورت كار برروی دانش و فناوری این علم، نه تنها می توان همگام با سایر كشورهای پیشرفته جلو رفت، بلكه می توان حتی در خیلی از امور با عرضه خلاقیت از كشورهای جهان پیشی گرفت.
ریاحی درباره اهمیت فناوری نانو در صنعت برق هم اظهار داشت: استفاده از تكنولوژی های جدید می تواند در مواردی چون كاهش مصرف انرژی و افزایش در راندمان تاثیر داشته باشد. هم چنین با عنایت به این كه در فناوری نانو بعضی از خواص به صورت توانی افزایش چشمگیری دارد، می توان شاهد تحولات شاخصی در صنعت برق بود.
وی تصریح كرد: فناوری نانو، رویكرد نوین به فناوری هاست، به نحوی كه به آن ها خواص و كاركرد ویژه ای می بخشد. این فناوری به خودی خود كاركردی نداشته، بلكه در بهره گیری از آن در فناوری های متداول می توان اثرات ویژه آنرا در بهبود خواص درك كرد. این فناوری همینطور با طبیعت بین رشته ای خود در آینده دربرگیرنده همه فناوری های امروزی خواهد بود و به جای رقابت با فناوری های موجود، موجبات رشد آن ها را فراهم می آورد.
رئیس مركز فناوری نانوی پژوهشگاه نیرو تصریح كرد: امروزه با عنایت به سرعت بالای رشد فناوری ها و رویكرد كشورهای توسعه یافته به تكنولوژی های جدید، صنعت برق كشور به منظور حفظ ظرفیت ها و توانمندی های موجود از یك سو و ارتقاء سطح علمی و جلوگیری از عقب ماندگی از جانب دیگر، ناگزیر از گرایش به تكنولوژی های جدید است.1397/08/01
20:04:22
5.0 / 5
5137
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , صنعت برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز