40 تصفیه خانه فاضلاب امسال در كشور بهره برداری می گردد

40 تصفیه خانه فاضلاب امسال در كشور بهره برداری می گردد خبرگزاری نفت و گاز: ایلام - وزیر نیرو اظهار داشت: امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 40 تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای مختلف كشور به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، رضا اردكانیان روز پنجشنبه در آئین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرستان ایوان در استان ایلام تصریح كرد: یكی از شاخص ترین نشانه های توسعه یافتگی در جهان امروز وجود سیستم های فاضلاب است كه كمك بسیاری به تامین آب برای مصارف كشاورزی و صنعتی و همینطور تولید اشتغال می كند.
وی خاطرنشان كرد: پساب در شرایط كم آبی و بحران آب یكی از منابع مطمئن برای بهره برداری به حساب می آید و این فنآوری بیشتر از پیش باید در كشور گسترش یابد چون كه ایران در محدوده كشورهای خشك و نیمه خشك جهان قرار گرفته است.
وزیر نیرو با اشاره به برنامه ریزی این وزارتخانه برای افتتاح 40 تصفیه خانه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر عزم وزارت نیرو برای توسعه پوشش شبكه فاضلاب در نقاط شهری و روستایی كشور تصریح كرد.
اردكانیان تصریح كرد: رها كردن هر متر مكعب فاضلاب می تواند 40 متر مكعب آب شرب را آلوده كند و تصفیه فاضلاب جز مطمئن ترین راههای تامین آب به خصوص در كشوری همچون ایران با منابع آبی محدود است.
وی افزود: جمعیت تحت پوشش شبكه فاضلاب در استان ایلام با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرستان ایوان به بیشتر از 60 درصد افزایش می یابد.
وزیر نیرو همینطور به پروژه های در رابطه با این وزارتخانه در استان ایلام اشاره نمود و اظهار داشت: 276 پروژه در حوزه های آب و برق استان ایلام با برآورد اعتبار 14 هزار میلیارد ریال تعریف و در مراحل اجرایی قرار دارند.
اردكانیان اضافه كرد: ایلام از نظر پیشرفت پروژه ها در مقایسه با سایر استان ها بیشتر از 70 درصد رشد داشته كه بالاتر از متوسط كشوری است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، وزیر نیرو روز پنجشنبه به منظور بازدید از زیرساخت های آب و برق در شهرستان مهران و افتتاح تصفیه خانه شهرستان ایوان به ایلام سفر كرده است.
7180/6119


1397/08/04
15:42:14
5.0 / 5
4943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز