برپایی سومین بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی در اسفند ماه

برپایی سومین بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی در اسفند ماه خبرگزاری نفت و گاز: سومین بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی در سه بخش نمایشگاه، پنل های تخصصی و كارگاه های آموزشی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 تا 8 اسفندماه امسال در منطقه پارس جنوبی ایران برگزار می گردد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این فن بازار از بخش های بالادستی، میان دستی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تشكیل شده و تجهیزات مكانیكی، تاسیسات مكانیكی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الكترونیك، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست و HSE، فناوری اطلاعات، خدمات فنی مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم های سازمانی را دربر می گیرد.

در بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، فروشندگان فناوری فرصت پیدا می كنند تا ایده ها و فناوری های خویش را در معرض نمایش گذاشته و مبادرت به بازاریابی برای آنها كنند. از طرفی این امكان هم وجود دارد كه متقاضیان فناوری هم تقاضاهای خویش را مطرح كرده و به این صورت قدرت انتخاب بالاتری در میان گزینه ها داشته باشند.

اهداف برگزاری بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، معرفی شركت ها و فناوری های جدید به صنایع و واحدهای صنعتی مستقر در پارس جنوبی؛ تبادل بازار و هم افزایی در خلق فرصت های جدید برای تولیدكنندگان و صنعت گران داخلی؛ كشف زمینه های جدید برای فعالیت شركت های فناور و نوآور و همینطور تولید تصویر واضح از فرصت های منطقه پیش روی شركت های حاضر در رویداد است.

نمایشگاه

بخش نمایشگاهی این رویداد شامل بخش ساخت داخل و بخش انتقال فناوری است. هدف از برگزاری نمایشگاه در این رویداد، هم افزایی و تولید فرصتی برای تعامل هرچه تمام تر شركت ها و سازندگان داخلی با صنایع مستقر پارس جنوبی بعنوان بزرگ ترین مركز صنعتی كشور است. تبادل بازار با صنایع مستقر می تواند فرصتی برای رشد سازندگان و صنایع باشد.

در بخش نمایشگاهی ساخت داخل، سازندگان و تولیدكنندگان داخلی دستاوردها و تولیدات خویش را به نمایش می گذارند. همینطور چندین دستاورد ساخت داخل در حاشیه این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

در بخش انتقال فناوری، شركت هایی كه با انتقال فناوری از خارج به داخل كشور در حال فعالیت هستند، شركت كرده و حضور در كنار صنایع و سازندگان داخلی می تواند فرصتی برای هم افزایی و تبادل بازار آن ها باشد.

سومین بازار فناوری و نوآوری نفت و گاز و پتروشیمی در بخش نمایشگاهی، حوزه های فعالیتی تجهیزات مكانیكی، تاسیسات مكانیكی، مواد، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی، برق و الكترونیك، مواد شیمیایی، فرآیند، محیط زیست، فناوری اطلاعات، خدمات فنی و مهندسی، تجهیزات و مواد حفاری، خدمات فراساحلی، خدمات مدیریتی و سیستم های سازمانی را پوشش می دهد.

پنل های تخصصی

در رویداد بازار فناوری و نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی، پنل های تخصصی با هدف انتقال دانش و مفاهیم به روز در مورد موضوعات در رابطه با صنایع نفت
گاز و پتروشیمی به منظور به روز شدن و بهبود فرآیندها برگزار می گردد. این پنل ها در دو بخش فنی، بازرگانی و حقوقی خواهد بود.

این پنل های تخصصی كه با حضور نفرات كلیدی صنایع مستقر در منطقه و شركت های حاضر برگزار می شود، در حوزه های فنی مختلف مانند برق و الكترونیك، مكانیك، مواد شیمیایی و دیگر موارد خواهد بود و پیرامون آن هم اندیشی و تبادل اطلاعات صورت گرفته و راهكارها برای حل مشكلات در زمینه های مختلف صنایع مرتبط مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

در پنل های تخصصی بازرگانی و حقوقی دومین بازار فناوری و نوآوری نفت گاز و پتروشیمی، موضوعاتی مانند قراردادها، مناقصات و ارتباط با وندورها مورد مداقه قرار گرفته و به بحث گذاشته می گردد. حاضرین در پنل ها متخصصان صنایع مستقر در منطقه، مدیران ارشد، مدیران عامل شركت های سازنده داخلی، اساتید دانشگاه و كارشناسان مربوطه خواهند بود.

كارگاه های آموزشی

در این رویداد كارگاه های آموزشی فنی و مهندسی، مدیریتی و بازرگانی هم برگزار شده و به تمام شركت كنندگان در این كارگاه ها، گواهینامه معتبر از جانب پارك علم و فناوری خلیج فارس عرضه خواهد شد.

بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در كارگاه های آموزشی فنی و مهندسی به موضوعاتی چون زمینه های خوردگی، سیستم های ضد انفجار، سیستم های بدون مشعل پرداخته شده و در بخش كارگاه های بازرگانی و مدیریتی هم موضوعات روز مدیریت سازمان، قراردادها، مناقصات، مدیریت ارزش در صنایع نفت گاز و پتروشیمی، مدیریت مصرف انرژی مورد بررسی قرار می گیرد.
1397/08/08
15:07:22
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز