معاون وزیر نفت اعلام كرد

رشد 50 درصدی تولید گازوییل یورو 4 از شروع سال تابحال

رشد 50 درصدی تولید گازوییل یورو 4 از شروع سال تابحال خبرگزاری نفت و گاز: تهران- معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: با اجرای طرح های جدید، تولید گازوییل یورو 4 كشور امسال با رشد 50 درصدی به روزانه 42 میلیون لیتر افزایش یافته است.


به گزارش چهارشنبه تارنمای شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، علیرضا صادق آبادی اعلام نمود: میزان تولید گازوییل یورو 4 در پالایشگاه بندرعباس به 14 میلیون لیتر در روز رسیده است.
مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اضافه كرد: اجرای پروژه های كیفی سازی فرآورده های تولیدی در پالایشگاه های 10 گانه كشور از سیاست های امسال وزارت نفت می باشد.
وی به تسریع در روند اجرای پروژه كیفی سازی تولید گازوییل پالایشگاه بندرعباس اشاره نمود و افزود: گوگرد موجود در گازوییل تولیدی این پالایشگاه از 10هزار ppm به 50ppm كاهش یافته است كه به لحاظ كاهش آلایندگی های زیست محیطی، دستاورد بزرگی برای كشور به حساب می آید.
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده های نفتی اقدامات كیفی سازی سوخت كشور را بر مبنای سیاست های اصلی وزارت نفت در رعایت استانداردهای زیست محیطی تولید سوخت دانست و اظهار داشت: امسال شاهد افزایش 50 درصدی تولید گازوییل یورو 4 در كشور هستیم كه اكنون در جایگاه های منتخب سراسر كشور این فراورده توزیع می گردد.
وی اظهار داشت: با اضافه شدن 14 میلیون لیتر گازوییل تولیدی یورو 4 پالایشگاه بندرعباس، میزان تولید روزانه گازوییل یورو 4 كشور به 42 میلیون لیتر می رسد كه حدود 75 درصد گازوییل بخش حمل و نقل را شامل می گردد.
وی افزود: با اجرای این سیاست ها، مناطق بیشتری از كشور زیر پوشش توزیع گازوییل یورو 4 قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، میانگین مصرف گازوییل غیرنیروگاهی كشور از ابتدای امسال تا آخر تیرماه 68 میلیون و 800 هزار لیتر در روز اعلام گردید كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (96) با 64 میلیون و 900 هزار لیتر در روز 6.1 درصد رشد نشان می داد.
میانگین مصرف گازوییل غیرنیروگاهی در تیرماه امسال 73 میلیون لیتر در روز بود كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 8.7 درصد رشد نشان می دهد، این رقم در دوره مشابه سال 96، رقم 67 میلیون و 200 هزار لیتر بود.

اقتصام*2022*1961*


1397/08/09
20:49:23
5.0 / 5
5114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز