معاون وزیر نیرو خبر داد

تعیین تكلیف ۲۰ هزار كیلومتر از حریم رودخانه ها

تعیین تكلیف ۲۰ هزار كیلومتر از حریم رودخانه ها خبرگزاری نفت و گاز: معاون پارلمانی وزیر نیرو اظهار داشت: در سطح كشور ۱۴۰ هزار كیلومتر رودخانه بزرگ، متوسط و كوچك وجود دارد كه تعیین بستر و حریم رودخانه ها برعهده وزارت نیرو است؛ كه در این راستا ۲۰ هزار كیلومتر این حریم ها تعیین تكلیف و در طرح كاداستر ثبت شده اند ضمن آنكه اطلاعات ۴۰ هزار كیلومتر آن تهیه شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رضا انجم شعاع بامداد امروز ۳۰ آبان ماه در سفر به استان كرمان و دیدار با استاندار كرمان اظهار داشت: جلسات شورای حقوقی وزارت نیرو از مدت ها قبل در استان ها برگزار می گردد كه بیست و ششمین جلسه این شورا در منطقه هفت كشور با حضور مدیران صنعت آب و برق استان های كرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان امروز در كرمان برگزار خواهد شد
وی بیان كرد: هماهنگی با شورای حفظ حقوق بیت المال استان ها بخصوص در حوزه آب و حفاظت از آب های زیرزمینی و سطحی است، یكی از موضوعات مهمی كه در این شورا مطرح می گردد.
معاون پارلمانی وزیر نیرو صدور املاك شركت هایی كه در تملك این وزارت خانه هستند، را از دیگر مواردی كه در شورای حقوقی وزارت نیرو پیگیری می شود، عنوان نمود و اظهار داشت: سه سال قبل تفاهمنامه ای با سازمان ثبت اسناد و املاك در خصوص اینكه صدور املاك اراضی در حیطه كار وزارت نیرو به خصوص حریم رودخانه ها، به امضا رسید كه سبب تسریع در تعیین تكلیف این اراضی شده است.
انجم شعاع اظهار نمود: در سطح كشور ۱۴۰ هزار كیلومتر رودخانه بزرگ، متوسط و كوچك وجود دارد كه تعیین بستر و حریم رودخانه ها برعهده وزارت نیرو است؛ كه ۲۰ هزار كیلومتر آن تعیین تكلیف شده و در طرح كاداستر ثبت شده اند ضمن آنكه اطلاعات ۴۰ هزار كیلومتر آن تهیه شده است.
وی اجرای قوانین و مقررات در حوزه وزارت نیرو را از دیگر این موارد برشمرد و خاطرنشان كرد: این جلسات در جهت تقویت هماهنگی و تعامل با دستگاه هایی كه با آنها در ارتباط هستیم، می باشد كه می تواند در پیشبرد اهداف وزارت نیرو كمك می نماید.
وی عنوان كرد: یكی از موفقیت های وزارت نیرو این بوده كه در حوزه مشاركت و جلب سرمایه گذاران هم شاهد جذب اعتبارات خوبی به صورت فاینانس بوده و در این حوزه تجارب بسیار خوبی دارد.1397/08/30
15:06:35
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: برق , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز