استاندار چهارمحال و بختیاری خواهان رفع مشكل آب روستاها شد

استاندار چهارمحال و بختیاری خواهان رفع مشكل آب روستاها شد خبرگزاری نفت و گاز: استاندار چهارمحال و بختیاری یكی از مهمترین مشكلات روستاهای این استان را كمبود منابع آبی عنوان نمود و خواهان رفع مشكل تامین آب روستاهای از طرف وزارت نیرو شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، اقبال عباسی روز یكشنبه در نشست با عباس سروش با معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به وقوع خشكسالی های یك دهه اخیر و مشكل تامین آب در چهارمحال و بختیاری اضافه كرد: بااینكه كمبود آب، حوزه های مختلف استان را تحت تاثیر خود قرار داده است اما چالش تامین آب روستایی از بزرگترین معضلات استان است.
وی با اشاره به اینكه 60 روستای چهارمحال و بختیاری با تانكر آبرسانی می شود، اشاره كرد: این در شرایطی است كه این استان سرچشمه 2 رودخانه زاینده رود و كارون است و آب مصرفی استانهای همجوار خودرا تامین می كند.
عباسی اشاره كرد: انتظار می رود وزارت نیرو با همكاری سرمایه گذار بخش خصوصی آبرسانی به روستاهای دارای مشكل آب را برعهده بگیرد تا این معضل بزرگ برطرف شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری از معاون آب و آبفای وزارت نیرو برای آشنایی بیشتر با مسائل حوضه آب این استان دعوت كرد به مناطق شهری و روستایی این استان سفر كند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، از 600 روستای تحت پوشش آبفار 250 روستا با چالش كم آبی مواجه می باشد كه تعدادی به مرز بحران رسیده است.
استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه 2 رودخانه كارون و زابنده رود و باز بخشی از رودخانه دز است اما بیشتر از 90 درصد آب مصرفی در این استان از محل آب های زیرزمینی تامین میگردد.
تغییرات اقلیمی، تغییر بارش ها از برف به باران و به دنبال آن خشكسالی های 10 ساله سبب شده تا منابع آبچهارمحال و بختیاری با كاهش شدید مواجه شود و این سوژه تامین آب خیلی از شهرها و روستاهای استان را با چالش روبرو كرده است.
7363/2097


1397/09/12
14:07:19
5.0 / 5
4508
تگهای خبر: وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز