نفت یك درصد گران گردید

نفت یك درصد گران گردید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با این انتظار كه توافق اخیر اوپك برای كاهش تولید در سال ۲۰۱۹ بازارها را تثبیت خواهد نمود افزایش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۶ سنت یا معادل ۱.۱ درصد نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه، به ۶۰.۸۶ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا یك درصد نسبت به قیمت نهایی روز گذشته افزایش یافت و به ۵۲.۱۵ دلار در هر بشكه رسید.

به گفته تحلیلگران، تصمیم اخیر اوپك و متحدان این گروه شامل روسیه برای كاهش تولید به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز احیانا قیمت ها را تثبیت خواهد كرد، با این وجود شمار متعددی از آنها معتقدند این توافق قیمت های نفت را چندان بالا نخواهد برد.

قیمت نفت در فاصله اول اكتبر تا زمان اعلام توافق اوپك یك سوم از ارزش خویش را از دست داده است.

فریدون فشاركی از شركت مشاوره FGE لندن در یادداشتی نوشت: توافق كاهش تولید اوپك برای كاهش سطح ذخایر در مدت سه ماه تا آخر سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ كافی نخواهد بود. در نتیجه قیمت ها احیانا در محدوده ۵۵ تا ۶۰ دلار در هر بشكه برای برنت نوسان خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، آنچه كه تاثیر توافق اوپك را تضعیف كرده، رشد تولید آمریكا است كه به ركورد ۱۱.۷ میلیون بشكه در روز صعود كرده است و طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریكا، این كشور سال ۲۰۱۸ را بعنوان بزرگترین تولید كننده نفت جهان به آخر خواهد رساند.

معامله گران اعلام كردند اختلالات در صادرات نفت لیبی بعد از این كه یك گروه نظامی كنترل میدان نفتی الشراره را به دست گرفت، هم از قیمت های نفت پشتیبانی كرد.
1397/09/21
15:12:33
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز