زنگنه: مجوز سران قوا برای فروش 3میلیون بشكه نفت در بورس ستاندن شد

زنگنه: مجوز سران قوا برای فروش 3میلیون بشكه نفت در بورس ستاندن شد خبرگزاری نفت و گاز: وزیر نفت با اشاره به اینكه مرحله سوم عرضه نفت در بورس شاید هفته آینده صورت گیرد، اظهار داشت: مجوز لازم از سران سه قوه ستاندن شده تا سه میلیون بشكه نفت در بورس به صورت 100 درصد ریالی به فروش برسد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا از خانه ملت، «بیژن نامدار زنگنه» امروز (چهارشنبه) با اشاره به فروش دو مرحله ای نفت در بورس، گفت: گزارش این دو مرحله فروش به شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه نمایش و مجوز جدید از سران سه قوه برای مرحله جدید فروش نفت در بورس ستاندن شد.
وزیر نفت با اشاره به اینكه بزودی اطلاعیه ای درباره مرحله سوم فروش نفت در بورس منتشر می شود، اضافه كرد: در این راستا مجوز لازم از سران سه قوه ستاندن شده تا سه میلیون بشكه نفت در بورس به صورت 100 درصد ریالی با نرخ ارز سامانه سنا به فروش برسد.
زنگنه بیان كرد: اگر فردی به خرید ارزی نفت در بورس تمایل داشت نفت به صورت ارزی به این شخص نمایش و اگر فردی به خرید ریالی نفت تمایل داشت عرضه به صورت ریالی انجام میگردد.

**خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر كنند
عضو كابینه دولت دوازدهم با اشاره به وضعیت فروش نفت های خریداری شده در بورس، اشاره كرد: خریداران نفت در بورس توانسته اند طلای سیاه را صادر كنند و مشكلی در این زمینه وجود نداشته است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، در اولین مرحله فروش نفت (6 آبان امسال)، یك میلیون بشكه نفت خام ارائه شد اما هشت محموله 35 هزار بشكه ای (معادل 280 هزار بشكه) به نرخ بشكه ای 74 دلار و 85 سنت فروخته شد.
در دومین مرحله فروش نفت خام در بورس انرژی (20 آبان) باز 700 هزار بشكه نفت خام به نرخ بشكه ای 64 دلار و 97 سنت داد و ستد شد.
تاكنون، شیوه فروش نفت در بورس انرژی 20 درصد ریالی و 80 درصد ارزی بوده، اما با عنایت به درخواست ها و پیشنهادات مطرح شده مقرر است از این پس امكان خرید به صورت 100 درصد ریالی باز فراهم گردد.
اقتصام*3061*2022


1397/10/05
18:03:22
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: انرژی , خرید , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز